Комітет з питань правової політики рекомендує Раді не скасовувати контроль НАЗК за фінансами партій

Слово і Діло

У разі скасування фактична діяльність НАЗК із перевірки звітів політичних партій буде нівельована, зазначають у відомстві

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній раді не скасовувати контроль Національного агентства з запобігання корупції за фінансами партій. Про це повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної ради.

Раді рекомендують ухвалити законопроект №5253-1, так як законопроект №5253 пропонує такий контроль скасувати.

Зазначається, що НАЗК не підтримало законопроект №5253. Заступник голови відомства Іван Пресняков зазначив, що у разі прийняття документу фактична діяльність НАЗК із перевірки звітів політичних партій буде нівельована.

"Альтернативний законопроект №5253-1 на відміну від основного не містить корупційного ризику позбавлення права НАЗК перевіряти партійні фінанси на предмет фіктивності", - йдеться в повідомленні.

Цей законопроект уточнює окремі підстави для зупинення та припинення держафінансування статутної діяльності партії; дає можливість партіям у разі виявлення обставин, які слугують підставами для зупинення або припинення держфінансування, їх усувати або надавати письмові пояснення з необхідними документами, доказами до прийняття рішення про зупинення або припинення фінансування.

Документом встановлюються додаткові вимоги щодо обґрунтованості та оприлюднення рішень Нацагентства з питань запобігання корупції про зупинення або припинення держфінансування партії.

Відповідно до законопроекту, підвищується до 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб розмір розбіжностей між відомостями, зазначеними у звіті партії про майно, доходи, видатки і зобов’язання фінансового характеру, та достовірними відомостями, для зупинення або припинення держфінансування.

"Комітет рекомендує прийняти за основу законопроект щодо удосконалення правового регулювання фінансування діяльності політичних партій, №5253-1, а законопроект №5253 - відхилити", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції здійснювало моніторинг щодо дотримання вимог законодавства з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів під час призначення Юрія Вітренка головою правління НАК "Нафтогаз України".