Комітет Ради з питань нацбезпеки рекомендує депутатам ухвалити "військові" закони Зеленського

112ua.tv

Рішення підтримали майже всі члени комітету, крім одного

Комітет Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує парламенту ухвалити в першому читанні президентський законопроект "Про основи національного спротиву" (№5557), який призведе до збільшення чисельності Збройних сил України. Про це повідомляє "Суспільне".

Документ передбачає розбудову потужної територіальної оборони та створення руху опору, які разом із підготовкою громадян України до захисту держави сформують систему національного спротиву.

Як розповів голова комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич на прес-конференції "Слуги народу" з нагоди двох років реформ, рішення підтримали майже усі члени комітету, крім одного.

"Тому чекаємо не на цьому тижні (розгляду питання, — ред.), мабуть, на наступному. Але комітет погодив і рекомендує Раді ухвалити у першому читанні.

Відповідно про пропозиції президента, провідна роль в організації та виконанні завдань руху опору належить Силам спеціальних операцій Збройних сил України, однак головнокомандувач ЗСУ може залучати інші сили і засоби сил безпеки та сил оборони за узгодженням із їхніми керівниками.

Іншим законопроектом президент пропонує збільшити штатну чисельність Збройних сил України до 261 тисячі осіб, а число військовослужбовців – до 215 тисяч. Наразі чисельність ЗСУ відповідно до закону становить 250 тисяч, з який 204 тисячі – військовослужбовці.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський подав у Верховну Раду законопроект "Про основи національного спротиву", а також про збільшення чисельності Збройних сил України