Комітет ПАРЄ з рівності готується зробити рішення щодо кримських татар ще жорсткішим

ПАРЄ розгляне резолюцію щодо кримських татар Фото з відкритих джерел

Це рішення підкреслить політичні причини переслідувань з боку російської влади

Сьогодні, 23 червня, народний депутат Євгенія Кравчук заявила, що Комітет ПАРЄ з рівності і недискримінації прийняв правки до резолюції щодо кримських татар, які зроблять ухвалений Асамблеєю документ жорсткішим, ніж передбачалося. Про це повідомляє "Європейська правда".

За словами Кравчук, важливо, що буде змінена назва резолюції з нейтральної "Ситуація з кримськими татарами" на більш жорстку "Порушення прав людини, вчинені проти кримських татар у Криму".

"Щойно комітет ПАРЄ з рівності і недискримінації прийняв більшість правок до резолюції по кримським татарам від української делегації, які захищала я, а також колеги-депутата з Латвії. Ці правки роблять резолюцію ще жорсткішою, підкреслюють політичні причини переслідувань з боку російської окупаційної влади, звертають увагу на переслідування з релігійних мотивів", - сказала Кравчук.

Окрім того, асамблеї пропонують визнати, що влада РФ вдається до "серйозних порушень стосовно кримських татар, включаючи вбивства, насильницькі зникнення, які так і не були розслідувані". Також очікується, що ПАРЄ закличе Росію виконати певні умови.

Нагадаємо, нещодавно Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію щодо прав нацменшин та закликала країни забезпечити повноцінну участь народів у культурній, соціальній та економічній діяльності держав, в яких вони проживають.