Командувач Медичних сил Тетяна Остащенко стала першою жінкою - бригадним генералом ЗСУ

Міністерство оборони України

Відповідне звання присвоєно Остащенко указом президента від 24 серпня

Командувачці Медичних сил ЗСУ Тетяні Остащенко присвоїли звання бригадного генерала. Відповідне звання присвоєно Остащенко указом президента від 24 серпня. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

"Присвоїти військове звання бригадного генерала медичної служби полковнику медичної служби Остащенко Тетяні Миколаївні - командувачу Медичних сил Збройних Сил України", - йдеться в тексті указу.

Наприкінці липня Міністр оборони України Андрій Таран підписав наказ про призначення першої жінки командувача у Збройних силах України. Полковник медичної служби Тетяна Остащенко обійняла посаду Командувача Медичних сил.

"Міністр оборони України також нагадав, що майже чверть загальної чисельності Збройних сил зараз - це жінки, і їх роль у розвитку війська зростає. Рівний доступ до посад і військових звань передбачає однаковий рівень відповідальності під час виконання обов’язків військової служби", - йдеться в повідомленні відомства.

Нагадаємо, у липні народні депутати проголосували за перейменування свята День захисника України на День захисників і захисниць України. У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що перейменування сприятиме гендерно збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців обох статей.