Колишніх бійців афганських спецпідрозділів можуть взяти на службу в британську армію

Афганський спецназ розформували Фото з відкритих джерел

Вважається, що підготовлені за участю західних військових афганські спецпідрозділи, на відміну від решти афганської армії, були досить боєздатні і мотивовані

Колишні афганські спецназівці можуть увійти до складу британської армії. Про це, посилаючись на джерело в Міноборони Великої Британії, повідомляє телеканал CNN, інформує "Інтерфакс-Україна".

За даними джерела, дану ініціативу підтримують члени британського парламенту від керівної Консервативної партії.

"Пропозиція полягає в тому, щоб дозволити сотням афганців, яких інтенсивно навчали британські сили спецназу, службу в армії або як окремого підрозділу, або - розподілити їх серед інших підрозділів", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: У Міноборони України повідомили, скільки людей евакуювали з Афганістану

Міністерство оборони Великої Британії поінформувало, що процес евакуації британських військових, підданих королівства і афганців, що входять до групи ризику, завершено ввечері минулої суботи. Наразі евакуювати людей з Кабула продовжують США.

Вважається, що підготовлені за участю західних військових афганські спецпідрозділи, на відміну від решти афганської армії, були досить боєздатні і мотивовані. Проте одними лише їхніми силами стримати наступ руху "Талібан", який швидко захопив Афганістан, виявилося неможливо.

Новини за темою: Tаліби розстріляли відомого в Афганістані співака за непокору

Нагадаємо, 16 серпня Афганістані розформували корпус національної армії спеціального призначення, а особовий склад звільнили. Зазначається, що таке рішення було прийнято з метою безпеки афганського народу. До того, 15 серпня, радикальний ісламістський рух "Талібан" захопив столицю Афганістану - Кабул. Уряд Афганістану погодився передати владу мирним шляхом.