Хурсін: Завдяки фільму Бігуса ми дізналися, що Медведчук в 2014 році врятував життя десятків українських військових

Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Автори фільму про Віктора Медведчука самі підтвердили, що опозиційний політик користується особливою довірою російського президента Володимира Путіна і є головним переговірником між Києвом і Москвою. Про це написав у Facebook київський журналіст Євген Хурсін.

"Подивився останнє відео Бігуса, де він розповідає про Віктора Медведчука і "зливає" уривки записів телефонних розмов, де звучить голос, який він та його журналісти називають "голосом Медведчука". Хочу поділитися своїми враженнями від цього "шедевра", - повідомляє журналіст.

Хурсін пояснює, що автори фільму самі спростовують звинувачення на адресу Медведчука.

"Пересуваючись якимось зруйнованим заводом, перемежовуючи кадрами з Майдану і похорону українських військових, зі своєю поганою акторською грою, одягнений в якусь потворну сорочку і страшні брудні штани Бігус емоційно розповідає, мовляв, який лиходій цей Медведчук. І наводить свої аргументи. Але чомусь виходить з точністю до навпаки", - звертає увагу він.

"Головний меседж цього "розслідування", що Медведчук нібито вів переговори не в інтересах України, а так, як вигідно Кремлю. Втім, сам же Бігус через свою недалекість відразу ж спростовує цю тезу витягами з телефонних переговорів, де нібито звучить голос Медведчука", - уточнює він.

"Чому нібито? Тому що як не викручується Бігус, але не може пояснити, звідки у нього ці записи. Причому записи, судячи з усього, цифрові. А цифрові "при сучасному розвитку друкарської справи" можна змонтувати, як завгодно. Не кажучи вже про те, що можна запрограмувати - і на записі звучатиме будь-який голос – хоч Бігуса, хоч Сороса", - аргументує журналіст.

Хурсін також звертає увагу, що Медведчук у 2014 році врятував життя кількох десятків українських військових.

"Наприклад, уривок, де один із лідерів бойовиків "ЛНР" повідомляє Медведчуку, що вони знищать колону бронетехніки ЗСУ під Ізварино, якщо вона продовжить рух в їх бік. Людина, яку "бігуси" називають Медведчуком, зв'язується з Порошенком - і колону виводять з-під обстрілу. І що ми дізналися? Фактично Медведчук врятував життя кількох десятків українських військових", - констатує автор.

Разом з тим, за словами Хурсіна, Бігус вважає свою аудиторію тупою і недалекою, тому що під виглядом сенсації підносить давно відомий факт, що Медведчук був головним переговірником між Порошенком і Путіним.

"Також Бігус під виглядом сенсації та одкровення підносить інформацію, що Медведчук діяв з відома Порошенка і за підтримки Путіна. Так про це сам Медведчук неодноразово заявляв у своїх інтерв'ю, і це відомо будь-якій осудній людині, яка цікавиться українською політикою. Але, мабуть, Бігус вважає свою аудиторію недалекою і тупою, тому видає давно відоме за сенсацію", - підкреслює журналіст.

Водночас, зазначає Хурсін, автори фільму самі наголосили, що Медведчук користується особливою довірою російського президента Володимира Путіна.

"Ще одна теза, що просувається в розслідуванні, - Медведчук не такий вже й впливовий, тому що йому потрібно домовлятися про аудієнцію у Путіна. І тут же Бігус сам себе спростовує, коли наводить уривки телефонних переговорів із чиновниками Адміністрації президента Росії. По-перше, Медведчук спілкується з главою протоколу президента РФ на рівних, називаючи його по імені, по-друге наполягає на терміновій зустрічі з главою однієї з найбільших держав світу, таким чином, ми розуміємо, що до нього у Путіна особливе ставлення", – аргументує журналіст.

Хурсін дійшов висновку, що автори фільму домоглися протилежного результату, тому що вчергове підкреслили важливу роль Медведчука в переговорному процесі.

"Можна ще довго аналізувати і розглядати це відео. Але за фактом у Бігуса вийшло з точністю до навпаки від задуманого. Своїм роликом "грантоїди" вчергове підкреслили статус постаті Медведчука в переговорному процесі, ще раз підтвердили, що він діяв за підтримки президента України, а також, що саме він є головним переговірником між Києвом і Москвою", – підсумовує політичний оглядач Євген Хурсін.