Кандидати в канцлери Німеччини відповіли на питання Зеленського про вступ України до НАТО

У Німеччині прокоментували заяви України щодо вступу в НАТО Фото з відкритих джерел

Канцлери не можуть робити заяви з приводу питання про вступ України до ЄС і НАТО

Кандидати у канцлери Німеччини від Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Армін Лашет та від Соціал-демократичної партії (СДПН) Олаф Шольц розкритикували плани щодо вступу України в НАТО. Про це повідомляє DW.

Перед дискусією кандидатам у канцлери показали відеозвернення президента України Володимира Зеленського, у якому президент запитав німецьких політиків щодо членства України в ЄС і НАТО.

"Чи не настав час від дипломатичних уникань перейти до чітких відповідей, умов, кроків і строків (щодо членства України в ЄС. - Ред.)?", - запитав Володимир Зеленський. 

Канцлери заявили, що не можуть робити заяв з приводу питання про вступ України у ЄС і НАТО.

Новини за темою: Разумков пояснив, коли Україна зможе вступити до НАТО

"Таке можна легковажно пообіцяти. Утім, реальність виглядає інакшою", - заявив Армін Лашет.

За його словами, Україні необхідно встановити ті ж самі правові норми, що і в Західній Європі. Також Лашет відхилив можливість постачання німецької зброї Україні.

Крім того, Шольц наголосив, що спочатку Європейський Союз повинен провести внутрішні реформи і додав, що членство України в НАТО наразі не обговорюється.

Нагадаємо, напередодні президент Володимир Зеленський звернувся з низкою запитань до кандидатів на посаду канцлера Німеччини, зокрема, щодо членства України в Європейському Союзі і безпекових гарантій.