Кабмін спростив оформлення в'їзних українських віз для іноземних студентів

Спрощений порядок передбачає, що посольства та консульства України за кордоном видаватимуть студентам візи на підставі електронних запрошень на навчання

Українські віза. Фото: suncity-travel.com

Кабінет міністрів дозволив оформлення в’їзних українських віз для іноземних студентів за спрощеною процедурою. Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ.

"Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства закордонних справ, яка спрощує порядок оформлення в'їзних українських віз для іноземних студентів", - йдеться в повідомленні.

Очільник МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що стратегія зовнішньополітичної діяльності передбачає популяризацію іміджу України у світі, зокрема як країни з якісною освітою. Так спрощений порядок видачі віз дозволить збільшити кількість іноземних студентів в Україні.

Спрощений порядок передбачає, що посольства та консульства України за кордоном видаватимуть студентам візи на підставі електронних запрошень на навчання.

Новини за темою: У МЗС встановили нові критерії роботи для українських дипломатів

“Країни світу сьогодні борються за іноземних студентів, намагаються привабити їх вигідними умовами. Конкуренція зрозуміла, адже йдеться про великі гроші для економіки та інвестицію в імідж країни. Сьогодні ми зробили важливий крок, який підвищить конкурентоздатність України у цій глобальній боротьбі”, - зауважив міністр закордонних справ. 

Дмитро Кулеба додав, що нова процедура втілюється в життя спільно із іншими відомствами в рамках затвердженого урядом України експериментального проєкту про організацію набору до закладів вищої освіти і навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства з використанням Єдиної міжвідомчої інформаційної системи.

У Міністерсттві додали, що спрощений порядок оформлення віз для іноземних студентів набуде чинності після завершення впровадження міжвідомчої системи. МЗС України додатково повідомить точну дату, коли новий порядок оформлення віз вступить у дію.  

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України звернулося до держав, які входять в Організацію Об'єднаних Націй, із закликом приєднуватися до Кримської платформі.