Кабмін схвалив Стратегію інформаційної безпеки України

Стратегія розрахована на період до 2025 року

24 канал

Кабінет міністрів схвалив Стратегію інформаційної безпеки України, яка розрахована на період до 2025 року. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Telegram
 
"Цей документ включає в себе основні заходи протидії дезінформації, маніпуляціям та відвертій брехні з боку держави-агресора. Крім того, стратегія передбачає боротьбу з низьким рівнем медіаграмотності українців, захист державного суверенітету і територіальної цілісності України, підтримку інформаційними засобами та заходами соціальної та політичної стабільності", - написав Ткаченко.

Також міністр культури та інформаційної політики зазначив, що дана Стратегія розрахована на період до 2025 року з урахуванням викликів, пов’язаних зі стрімким поширенням цифрових технологій. За цей час має бути сформований та захищений інформаційний простір, налагоджена ефективна протидія поширенню незаконного контенту, інформаційна реінтеграція громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

"Інформаційна безпека в 21-му сторіччі має надважливе значення. Телебачення, інтернет, соціальні мережі – увесь цей арсенал вже використовується проти України. І вражає мільйони людей. Іноді навіть непомітно для них самих. А оскільки соціальні мережі входять в життя наших дітей все раніше і раніше, ми повинні мати інструменти, як не допустити відвертої пропаганди, агресивної риторики, маніпуляції історичними фактами. Стратегія – один з перших кроків на шляху до таких дієвих інструментів", - написав Ткаченко.

Міністр додав, що Стратегію інформаційної безпеки тепер має схвалити Рада національної безпеки і оборони, а введе в дію своїм указом Президент України. 

Нагадаємо, раніше була затверджена Стратегія зовнішньої політики, в якій однією з основних цілей названо вступ до НАТО і Європейського Союзу.