Історія з НАТО тягнеться ще з 2004 року, і ми стоїмо на місці, - Побережник

Фото з відкритих джерел

Україна навіть не отримала ще План дій щодо членства в НАТО, тому про власне членство поки не може бути й мови, каже експерт

Історія щодо членства України в НАТО тягнеться ще з 2004 року, однак ми досі стоїмо на місці. Тому членство України в Альянсі - це політичний міф, який досі відтворюється.

Про це в ефірі "Першого Незалежного" повідомив політичний експерт, політтехнолог Артем Побережник.

"Ми повинні почати з першого моменту: нам ще не надали план, як нам туди дійти. Він же ж може бути і на 10 років, і на 15 років, і з відстрочкою. Наша історія з НАТО - це 2004 рік. У 2008-му нам обіцяли, що все-таки план якийсь там на перші кроки буде, сьогодні вже 2021 рік. І ми досі стоїмо на одному місці, що НАТО - це щось хороше чи погане, неважливо, це щось є і нам туди потрібно. Є досить багато інших блоків, військових, невійськових і все таке інше", - сказав експерт.

Новини за темою: Україна не відповідає жодному стандарту НАТО, тому ні про який ПДЧ не може бути й мови, - Дудкін

За його словами, історія з членством України в НАТО - це не більше, аніж політичний міф.

"НАТО - це один із політичних міфів, який досі відтворюється...Політичний міф щодо НАТО існує, бо ця історія відтворюється кожного разу, і зі ще більшою силою. Але жодної заяви саме від НАТО, від тієї організації, до якої ми так просимося чи хочемо з нею бути, в нас немає. Жодної офіційної чіткої позиції, що так, отримуйте план - або ні, ви план не отримаєте", - зазначив політтехнолог.

Побережник також додав, що ніхто не давав гарантій Києву, що НАТО вирішить той же конфлікт на Донбасі.

"А хто взагалі дав гарантію, що НАТО врегульовуватиме цей конфлікт? Якби ж це була миротворча місія ООН, про це ще б можна було говорити. Але в нас існує думка, що якщо Росія в Раді безпеки, то це тільки погіршить, прискорить цей конфлікт і виведе його на новий рівень, можливо, ще більш активний", - заявив експерт.

Як повідомлялося, Україна хотіла б отримати План дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО вже в грудні поточного року. Про це напередодні повідомила віце-прем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

У свою чергу президент Володимир Зеленський наголосив на необхідності терміново вирішувати питання вступу України до НАТО.