Іспанське видання: Медведчук вирішив оскаржити дії України в Європейському суді з прав людини, минаючи українські суди

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Іспанське видання звернуло увагу на те, що Віктор Медведчук вирішив оскаржити дії України в Європейському суді з прав людини

Іспанське видання Noti Ulti звернуло увагу на те, що голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук вирішив оскаржити дії України в Європейському суді з прав людини, минаючи українські суди.

Далі видання наводить текст заяви опозиціонера, опублікований на сайті політсили ОПЗЖ. 

"Змушений констатувати: в Україні немає незалежної судової влади, закон не захищає опозицію та інакодумців від свавілля влади. Після того як була здійснена спроба припинити повноваження всього складу суддів Конституційного Суду, після того як до Верховної Ради був внесений законопроект про розпуск Окружного адміністративного суду міста Києва, після незаконного звільнення суддів Конституційного Суду, скасованого рішенням Верховного Суду, і потім вже розслідування, розпочатого ДБР щодо суддів Верховного Суду, які скасували незаконний указ Президента, ‒ після всього цього свавілля влади суди перебувають під таким тиском, що не можуть об'єктивно і неупереджено здійснювати правосуддя", - підкреслив Медведчук у своїй заяві. 

Також він зазначив, що рішення про ще одне незаконне продовження його домашнього арешту було не правосуддям, а реалізацією політичної волі нинішньої влади, яка руками суддів усуває політичних конкурентів і всіх, хто незадоволений політикою чинного режиму.

"У ситуації, що склалася, в умовах злочинного тиску влади на суд, який вкотре продовжив мені домашній арешт, я прийняв рішення відмовитися від подачі апеляції і перенести юридичну боротьбу щодо питання незаконного обрання мені запобіжного заходу до Європейського суду з прав людини, де мої скарги вже прийняті до розгляду", - сказав він у своїй заяві.

Нагадаємо,  2 вересня Печерський районний суд прийняв рішення про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Медведчуку на 2 місяці, до 31 жовтня.

2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив: його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 80 тис. матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.