ІноЗМІ: Зеленський репресіями проти Медведчука домігся зниження свого рейтингу, його електорат йде до опозиції

Володимир Зеленський Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський своїми репресіями проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZiK, санкціями проти голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука замість підвищення свого рейтингу отримав протилежний результат. Його електорат масово йде до опозиції. Про це йдеться у статті, опублікованій виданням Regnum.

ЗМІ цитує слова політтехнолога Михайла Шпіра, який заявив, що саме тому в Офісі президента так нервово реагують на відхід виборців від Зеленського до опозиції та проводять репресії проти Медведчука та опозиційних телеканалів.

"Наприклад, Порошенко не ризикнув скасувати земельний мораторій, а Зеленський та компанія "хоч тушкою, хоч опудалом" продавили дозвіл на продаж сільськогосподарських земель. Та й телеканали за Порошенка, яким би він не був, не закривали без суду і слідства. А "зелені" встановили рекорд — спочатку указом Зеленського заборонили NewsOne, "112 Україна" і ZIK, де часто виступали Віктор Медведчук та його соратники з ОПЗЖ, хоча президент не має права забороняти телеканали — це порушення законів України та міжнародних конвенцій. А потім СБУ за допомогою адмінресурсу і погроз домоглася відключення від ефіру нового каналу "Перший Незалежний", наголосив політтехнолог.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, щодо телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру. 

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні 2 місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 10 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.