ІноЗМІ: Медведчук став би ефективним комунікатором у трикутнику Україна - Вашингтон - Москва, але Зеленський втратив цю можливість, - експерти

Володимир Зеленський Фото з відкритих джерел

Президент України потребує висококваліфікованого фахівця на найвищому рівні, який міг би комунікувати і з Вашингтоном, і з Москвою, відстоюючи інтереси нашої країни. Таким комунікатором міг би стати лідер опозиції Віктор Медведчук, пише видання Regnum, цитуючи слова журналіста Дмитра Джангірова. 

Джангіров нагадав, що зовсім недавно Офісу президента України довелося "відпирати" "політичну помилку" у вигляді нібито обіцянки ПДЧ у НАТО за підсумками розмови Байдена і Зеленського, що публічно спростував Держдеп.

Джангіров підкреслив, що такі скандали — це результат дискомунікації, коли Київ не має комунікатора на найвищому рівні ні з Вашингтоном, ні з Москвою, але ж зовсім нещодавно Офіс президента України міг точно знати, що мав на увазі Путін, завдяки Віктору Медведчуку.

"Що мали на увазі Трамп і Байден, Офіс президента дізнавався в інтерпретаціях послів і міністрів внутрішніх справ, яким вкладали у вуха інформацію різного роду лобісти; іноді, виходячи з особистих уявлень, слова своїх президентів інтерпретували представники американського посольства. На американському напрямі комунікатора рівня Медведчука за останні 7 років не було, немає і не передбачається. Як наслідок, з одного боку, дискомунікація з чутливих питань, коли держсекретар Ентоні Блінкен змушений пояснювати в Конгресі, що Вашингтон своєчасно повідомив Києву свою позицію щодо "Північного потоку - 2", але, мабуть, до президента України її своєчасно не донесли, "з іншого,  принизливий наратив: "Чого зволите?" - зі спробою передбачити наступне бажання нового "старшого Брата", — констатував фахівець. 

Своєю чергою, видання Baltnews у своїй статті зазначає, що замість того щоб налагодити комунікацію з опозицією, посиливши таким чином позицію України у світі, Зеленський переслідує Медведчука.

"На сьогодні в Україні чинна влада веде активну політичну боротьбу зі своїми опонентами і насамперед особисто з Медведчуком. Його намагаються демонізувати, обзивають його всіляко. В Україні просто модно останніми роками боротися з якоюсь "п'ятою колоною". Мода зміниться, почнуть боротися з кимось або з чимось іншим. Політика часто підтасовує факти і створює проблему там, де її немає", – цитує видання президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка.

Нагадаємо, 20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського. За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 37 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.