Ілля Кива про самовідвід судді у справі Віктора Медведчука - Ніхто не хоче сісти на лаву підсудних разом із президентом

фото з відкритих джерел

Самовідвід судді у справі голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука свідчить про відсутність доказової бази та небажання представників цієї гілки влади розділяти кримінальну відповідальність із президентом. Про це заявив журналістам народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ілля Кива.

"Один із суддів заявив про самовідвід. І це свідчить не лише про відсутність доказів у тому звинуваченні, яке на коліні нашвидкуруч зробила прокуратура на пряме замовлення Зеленського щодо лідера опозиції Віктора Медведчука. Суддя, розуміючи свавілля цих наказів, які влада дає судовій системі, перетворюючи її на каральну машину, - взяв самовідвід. І це тільки початок", - сказав він.

Ілля Кива підкреслив, що нинішній глава держави своїми діями розгубив авторитет - як всередині України, так і за її межами.

"Суддя чудово розуміє, що час Зеленського закінчився, наш президент уже "нерукопожатний" у всьому світі. Від нього у принципі відмовилися всі лідери європейських держав, які зовсім недавно були готові допомагати... Президент РФ Путін заявив, що йому небайдужа доля Медведчука. Раніше президент США заявив, що йому зовсім небайдужі взаємини з Путіним. А де тут Зеленський? Його ніде немає", - зазначив нардеп.

Політик також вказав на неминучу відповідальність президента за правопорушення.

"Правоохоронці та судді сьогодні розуміють, що рано чи пізно Зеленський сяде на лаву підсудних - за свої накази, за свої злочини, за те свавілля і хаос, які він породив у нашій країні. І повірте, мало у кого із судової та правоохоронної систем є бажання сісти із Зеленським поруч", - сказав він.

При цьому нардеп додав: "Зеленський був впевнений, що Медведчук злякається тиску, судилища, в'язниці та втече. Але у цієї людини залізна воля - це те, чого бракує всім українським політикам. Нинішні псевдополітики та клоуни - тимчасове явище. Пил піде, а злочини залишаться, і за них потрібно нести відповідальність", - підсумував Ілля Кива.