Ілля Кива: Полк "Азов" є послідовником збройних формувань СС, що підтверджує їх символіка

Народний депутат Ілля Кива "Опозиційна платформа - За життя"

Пропаганда ідей нацизму і фашизму офіційним бойовим підрозділом Національної гвардії України є злочином влади, що б'є по міжнародному іміджу країни. Про це народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ілля Кива заявив у своєму телеграм-каналі.

"Коли нашими вулицями крокують під українськими прапорами і нацистською символікою люди зі зброєю - це вже злочин влади. І я не можу про це не говорити, тому що такі дії, така позиція і така доктрина розвитку України є злочином, і її засудить увесь світ. Ми зобов'язані про це говорити, адже це насамперед б'є по авторитету України на світовій арені. Ми також зобов'язані протистояти фашизму, який у всьому світі визнано "коричневою чумою", злом, що знищує людей та несе горе та біль", - сказав він.

Ілля Кива підкреслив, що полк "Азов" провів марш з нагоди 7-ї річниці визволення Маріуполя зі своїми прапорами і символікою.

"Цей підрозділ в 2014 році перебував під керівництвом Андрія Білецького, який з пелюшок сповідує фашистську, нацистську ідеологію, що позначилося на самому підрозділі. Ви не помічаєте схожість між шевронами, емблемами та логотипами підрозділу "Азов" та підрозділами нацистської Німеччини - збройними формуваннями СС? Це ті самі символи, ті самі руни, те саме сонце, ті самі блискавки. Офіційний полк Національної гвардії України є послідовником нацистських груп, збройних формувань СС, які за часів Великої Вітчизняної війни системно стирали, знищували людей, сіючи тотальне горе, зло і смерть усьому людству", - зазначив нардеп.

Ілля Кива також вказав, що на сьогодні фашизм в Україні набирає обертів і сил.

"У цю ідеологію втягують все більше молоді, і я як один із лідерів антифашистського руху зобов'язаний звертати на це увагу не лише населення, а й влади та правоохоронців", - наголосив політик.

При цьому він додав: "Я чудово розумію, що за таку інформацію моєму життю загрожуватиме небезпека з боку тих, хто звик останні 7 років уникати покарання за свої злочини. Вони підривали людей, розстрілювали інкасаторів, вішали неугодних - і все це їм сходило з рук. Ми зобов'язані протистояти злу, і ми зробимо все, що від нас залежить, щоб зло фашизму, біль і горе, які пережила Україна, - ніколи не повторилися", - підсумував Ілля Кива.