Ілля Кива: Україна вже не суб'єкт міжнародних відносин, далі - втрата суверенітету

Народний депутат Ілля Кива "Опозиційна платформа - За життя"

Україна втратила суб'єктність у міжнародних відносинах і перебуває на межі втрати державності і суверенітету, що підтвердила зустріч лідерів Росії і США. Про це народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ілля Кива заявив журналістам у Києві.

"Зустріч Путіна і Байдена показала, в якій реальності знаходиться Україна. І те, до чого ми рухаємося, і що з нами буде. Лідери двох наддержав обговорювали українське питання без нашої присутності, а це показує позицію України на світовій арені - ми сьогодні точно не є самостійною і незалежною державою, про нас говорять як про якусь область чи колонію. Путін і Байден визначили майбутнє України в інтересах своїх країн. І ми зараз знаходимося на точці неповернення втрати державності, втрати суверенітету і знищення нас як нації", - сказав він.

Ілля Кива підкреслив, що євроатлантичний курс країни привів лише до збільшення залежності від зовнішніх запозичень.

"Ніякого вступу в НАТО ніколи не буде. Та ж історія і з вступом до Євросоюзу: максимум, що ми отримали за 7 років, - нам дали безвіз. І дали з однієї простої причини - європейцям потрібна безкоштовна робоча сила. Нас завантажили нескінченними кредитами під шалені відсотки, і фактично за ці кредити нам сьогодні виставляють умови. Ось така наша історія походу до Євросоюзу", - зазначив нардеп.

Разом з тим він звернув увагу на позицію міжнародних партнерів України щодо збройного конфлікту на Донбасі.

"Ми всередині України чуємо багато критики і невдоволення щодо Мінських угод. І багато запевнень, що ні за яких умов їх виконувати ніхто не буде. Але навіть Байден сказав, що ці угоди доведеться виконувати, альтернативи їм немає, по-іншому конфлікт не закінчиться. І це реалістична позиція для нашої країни", - підсумував Ілля Кива.