Гра не завершилася, а перейшла в овертайм: Кулеба прокоментував угоду США та Німеччини

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба МЗС України

Про це він заявив під час поїздки на Донбас з угорським колегою Петером Сійярто

Оголошення умов німецько-американської угоди щодо газопроводу "Північний потік - 2" не означає завершення процедурних дій щодо нього з боку України. Про це заявив очільник МЗС Дмитро Кулеба під час поїздки на Донбас з угорським колегою Петером Сійярто, пише "Європейська правда".

"Гра вчора не завершилася. Гра з основного часу була переведена в овертайм. Але є ще два тайми, а якщо потрібно, то і серія пенальті після матчу, щоб захистити інтереси України. Тому не треба розцінювати заяву США та Німеччини як кінець історії. Попереду ще багато речей: сертифікація "Північного потоку - 2", страхування і головне, як виконуватимуть ті речі, які записані в заяві", - сказав Кулеба.

Міністр нагадав, що в середу Україна не лише виступила з політичної заявою щодо домовленостей США та Німеччини, а й зробили юридичний крок, ініціювавши консультації з Євросоюзом.

"Ми поставимо питання, яким чином бачать наші партнери імплементацію цих домовленостей, щоб вони не ослаблювали енергетичну безпеку України та Центральної Європи загалом. Друге - вчорашня заява не вирішує питання безпеки України, яка безпосередньо загрожена через запуск "Північного потоку - 2". І це наша головна претензія – недостатньо чітко конкретні речі записані в безпековому блоці", - додав очільник МЗС.

На консультаціях, за словами Кулеби, також обговорюватимуть, яким чином "Північний потік - 2" буде заведений під дію Третього енергетичного пакету ЄС, та багато інших питань.

"Ми маємо провести ці консультації, щоб встановити, чи є ознаки порушення запуском "Північного потоку - 2" права  ЄС і принципу солідарності, а також відповідної норми Угоди про асоціацію", - пояснив Кулеба.

Нагадаємо, напередодні США і Німеччина досягли домовленостей щодо російського газопроводу "Північний потік - 2". Влада Німеччини взяла на себе зобов'язання домагатися санкцій проти Росії, якщо Кремль обмежуватиме поставки енергоносіїв.