Новини » Політика Читать эту новость на русском

Говорили про флот і "Північний потік - 2": Зеленський зустрівся з міністром оборони Великої Британії

Глава держави поінформував британського міністра про виклики, які постають перед Україною в районі Чорного та Азовського морів

Прес-служба Офісу президента

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з міністром оборони Великої Британії Беном Воллесом, який перебуває в Києві з робочим візитом. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Так, Зеленський привітав підписання українсько-британської двосторонньої Рамкової угоди щодо офіційної кредитної підтримки розвитку спроможностей українського флоту на суму 1,7 млрд фунтів стерлінгів.

"Велика Британія стала нашим ключовим партнером у питанні розбудови українського флоту. Очікую, що майбутні безпекові проекти, заплановані в межах цієї угоди, будуть ефективно реалізовані", – наголосив президент.

Глава держави поінформував британського міністра про виклики, які постають перед Україною в районі Чорного та Азовського морів.

Новини за темою: Україна і Болгарія обговорили посилення безпеки в регіоні Чорного моря

Співрозмовники обмінялися думками щодо міжнародних кроків, необхідних для відновлення безпечного режиму судноплавства в регіоні, та важливості подальшого поглиблення двостороннього співробітництва у сфері безпеки й оборони.

Зеленський наголосив на необхідності здійснення послідовних кроків з метою забезпечення реалізації прагнень України щодо набуття в недалекій перспективі повноцінного членства в НАТО.

Крім того, український президент окремо відзначив нещодавні заяви прем’єр-міністра Великої Британії та очільниці британського зовнішньополітичного відомства, у яких наголошувалося на підтримці нашої держави в контексті протидії реалізації проекту "Північний потік – 2".

Нагадаємо, міністр оборони України Олексій Резніков закликає прискорити будівництво військово-морської бази у Бердянську. За словами урядовця, після окупації Криму Росія намагається де-факто окупувати й Азовське море. Це створює загрозу для судноплавства.