Секретар РНБО звинуватив Лукашенка в державному тероризмі

Олексій Данілов Фото з відкритих джерел

Данілов вважає, що рішення посадити літак Ryanair у мінському аеропорту було спланованою та продуманою спецоперацією

У вівторок, 25 травня, секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що рішення зупинити авіасполучення з Білоруссю прийняли через дії Олександра Лукашенка, які він назвав державним тероризмом. Про це він написав у Facebook.
 
"Затримання 23 травня ц.р. білоруського опозиційного журналіста Романа Протасевича у Мінську - це відвертий виклик усьому демократичному світу, нахабне нехтування міжнародними нормами і правилами. Білоруська влада у своїх спробах придушити свободу слова перетнула чергову "червону лінію", і такі дії не можуть залишитися без відповіді", - пише секретар РНБО.
 
Данілов вважає, що рішення посадити літак Ryanair у мінському аеропорту було спланованою та продуманою спецоперацією, відповідальність за яку несе Лукашенко і яку можна назвати проявом держтероризму. Секретар РНБО відзначив у зв'язку з цим факт задіяння винищувача МіГ-29 для супроводу літака Ryanair на посадку.
 
Водночас Данілов запевнив білоруський народ у підтримці.
 
"У ситуації війни, у якій знаходиться наша країна, рішення керівництва держави обумовлене інтересами національної безпеки, саме тому Президент України Володимир Зеленський доручив уряду опрацювати рішення про припинення прямого авіасполучення між Україною та Республікою Білорусь і заборону прольоту повітряних суден з українською реєстрацією в і через територію Республіки Білорусь", - написав секретар РНБО.
 
Нагадаємо, на позачерговому засіданні Кабмін прийняв рішення, що з 26 травня Україна припиняє авіасполучення з Білоруссю.