Голова ОП вважає "високою" ймовірність візиту Байдена до України в цьому році

Президент України Володимир Зеленський та президент США Джо Байден Фото з відкритих джерел

Поки що немає конкретної дати зустрічі Зеленського та Байдена, але є підстави вважати, що ця зустріч незабаром відбудеться

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що зустріч президента США Джо Байдена і президента України Володимира Зеленського може незабаром відбутися. Про це в четвер, 6 травня, повідомив Офіс президента, передає "Корреспондент".

Єрмак повідомив, що питання про зустріч двох президентів обговорювали під час візиту до України державного секретаря США Ентоні Блінкена.

"Поки що немає конкретної дати зустрічі Зеленського і Байдена, але є підстави вважати, що ця зустріч незабаром відбудеться, оскільки є зацікавленість на високому рівні - і з боку українського президента, і ми почули від держсекретаря про таку зацікавленість з боку президента Байдена", - сказав він.

Єрмак також додав, що в Офісі президента сподіваються, що Байден прибуде до Києва в цьому році, оскільки Україна в 2021 році відзначатиме 30-річчя Незалежності.

"Тому є велика надія побачити президента Байдена в Україні в цьому році", - додав Єрмак.

Голова ОП також повідомив, що Ентоні Блінкен розповів про ті кроки, які продовжують здійснювати США, щоб зняти напруженість, яка останнім часом зросла поблизу українських кордонів через концентрацію російських військ. І хоча Росія під тиском західних партнерів України відвела частину своїх сил, загроза ескалації поки що зберігається.

Нагадаємо, за словами голови ОП Андрія Єрмака, діалог між Україною та США сьогодні перебуває на дуже високому рівні, він є змістовним і надзвичайно конструктивним.

Також повідомляли, державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен пообіцяв проаналізувати можливість відновлення посади спеціального представника США у справах України.