Глава МЗС Литви: Угода щодо "Північного потоку - 2" - помилка

Північний потік Фото з відкритих джерел

Міністр зазначив, новий газопровід - "величезна перемога для Путіна"

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс назвав помилкою угоду США і Німеччини щодо газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє "Європейська правда".

За словами міністра, умовою для початку роботи газопроводу могло б стати виведення російських військових з території України або чітка перспектива членства в НАТО для України.

"Я вважаю, що це помилка, і ця помилка буде дорого коштувати. Бачу можливості виправити цю помилку, якби Україні був запропонований план дій щодо членства в НАТО або відкриття газопроводу було б використано як важіль, щоб вимагати виведення російських військ з території України", - сказав Ландсбергіс.

Міністр зазначив, новий газопровід - "величезна перемога" для російського президента Владіміра Путіна, а "за цю перемогу він повинен платити дійсно високу ціну".

"Це серйозний важіль, і є можливість використовувати цей важіль якось мінімально позитивно. Якщо це не буде зроблено, то це буде поразкою, перш за все, тих держав, які домовилися про цей газопровід", - сказав Ландсбергіс.

Нагадаємо, напередодні США і Німеччина досягли домовленостей щодо російського газопроводу "Північний потік - 2". Влада Німеччини взяла на себе зобов'язання домагатися санкцій проти Росії, якщо Кремль обмежуватиме поставки енергоносіїв.