Герман: Стаття Віктора Медведчука - по суті, виборча програма майбутнього лідера народу

MigNews

В Україні панує правове свавілля, влада не захищає інтереси народу та ухвалює економічно невигідні для країни політичні рішення

В Україні панує правове свавілля, влада не захищає інтереси народу і приймає економічно невигідні для країни політичні рішення. Таку думку у своїй статті "Про майбутнє українського і російського народів" висловив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук. Стаття є відповіддю на недавню публікацію президента Росії Володимира Путіна "Про історичну єдність росіян і українців".

У своїй статті Медведчук розкриває три недоліки української державності. Перший - бажання чинної влади будувати мононаціональну державу.

"Це та небезпека, яка на сьогодні під керівництвом влади інтенсифікується, тобто нагнітається, і її дії обов'язково позначаться на ситуації в країні. Чому? Тому що те, що сьогодні відбувається з українізацією, з дискримінацією російської мови, мов інших нацменшин, - це діє не просто проти влади, вони цього просто не розуміють, це діє проти країни. Це діє проти державності. Я хочу вам сказати, що не треба мати великий розум, щоб у XXI столітті, в країні, яка знаходиться в центрі Європи, де люди говорять різними мовами, ходять до різних церков, по-різному шанують історичні події та покладають квіти до різних пам'ятників своїх героїв, - насаджувати ментальність та ідентифікувати настрої, думки і спосіб життя людей, які притаманні тільки частині населення, ігноруючи решти. Це ніколи не закінчується нормально. Це не може закінчитися нормально, тому що у нас багатонаціональна країна. Треба будувати правову державу, треба йти шляхом задоволення інтересів всіх верств населення, всіх груп незалежно від того, живуть вони на заході, на сході, на півночі або півдні. І якщо влада цього не розуміє, то це означає тільки одне - вона не може ефективно управляти країною", - підкреслив Медведчук.

Лідер опозиції Віктор Медведчук вчергове взяв на себе функції президента і відповів на статтю Путіна у своїй статті. Про це заявив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін. Він каже, що Віктор Медведчук - єдиний політик, який має реальний план порятунку країни.

"Замість президента Зеленського, як, втім, зазвичай, відповів або взяв на себе функції президента Віктор Медведчук. І Віктор Медведчук замість президента Зеленського відповів Путіну своєю статтею. Цю статтю почали активно обговорювати як в Росії, так і в Україні. Те, що сьогодні Медведчук відповів Путіну, - це якраз початок діалогу. Було б добре, щоб українська влада поставилася до цього саме так. Порятунок країни - обов'язок кожного українського громадянина. І сьогодні єдиний політик в країні, який пропонує цей порятунок, реальний шлях і план порятунку України, - Віктор Медведчук. Я думаю, до нього потрібно дослухатися всім та об'єднатися навколо цієї ідеї", - вважає Кузьмін.

Другий недолік української державності, на думку Віктора Медведчука, - відмінність в інтересах пересічних українців і правлячої верхівки.

"Другий недолік - розрив інтересів української влади і народу. Одним із найважливіших і хибних кроків української влади була денонсація Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між РФ і Україною. Таким чином, країна залишилася фактично без дієвого інструменту впливу і юридично оформлених відносин із найбільшим сусідом. Денонсація цього договору в 2018 році полягає в логіці нагнітання антиросійської істерії, мілітаризації державної політики. Однак для економіки України, для позиції країни на міжнародній арені, для інтересів мільйонів громадян таке рішення мало катастрофічні наслідки. Такий крок звів нанівець усі зусилля, спрямовані на пошук компромісів і мирне врегулювання конфлікту на Донбасі", - зазначив народний депутат.

Третій недолік української державності, підкреслює Віктор Медведчук, - це практика прийняття рішень, які засновані не на прагматичному підході, а скоріше на слабкостях влади.

"Третій, і найважливіший, недолік, на який вказує Володимир Путін: українська державність будується, виходячи не з прагматичних міркувань, а з романтичних "хотілок". На початку шляху Україна і Росія мали такий ступінь економічної інтеграції, яка Євросоюзу і не снилася. Можливо, будувати літаки з ЄС набагато вигідніше, ніж будувати їх із Росією. Тільки Україна і з ЄС їх не почала будувати, і з Росією припинила, і так з будь-якою високотехнологічною продукцією. Ми втрачаємо, а не отримуємо нічого, крім ілюзій і нездійсненних надій. Тобто хтось ці ілюзії українцям продає і непогано заробляє. Але українському народу від цього стає тільки гірше, саме тому країна за останні роки перетворилася з бідної на злиденну", - пояснив Віктор Медведчук.

Україні необхідно створювати сучасну правову мультикультурну державу, вважає Віктор Медведчук. У своїй статті він зазначає, на чільне місце розвитку країни слід поставити права і свободи громадян, зате в Україні панує правовий нігілізм. Майбутнє ж українського і російського народів, вважає Віктор Медведчук, - у повазі і взаємовигідній співпраці. Народний депутат, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" наголошує, що влада має запустити політичний процес ефективного управління економікою, соціальною сферою, державою, адже це питання української незалежності та державного суверенітету.

"Медведчук серйозно проаналізував ті аргументи, які подає Путін. У деяких речах він йому опонує, але Медведчук пропонує свій шлях, своє бачення майбутнього України і чітко розписує цей план. Ця стаття - по суті, виборча програма майбутнього лідера народу. Я знаю, що Віктор Володимирович проти того, щоб був президент. Він вважає, що Україна має бути парламентською державою. Але неважливо, як це називається, - має бути лідер держави, а це програма лідера, серйозна і конкретна. Оскільки вони дуже бояться, щоб ці ідеї не оволоділи всім українським народом, саме тому і не дають йому можливості працювати, ізолюють його, але він із цим впорається. Це не та людина, яку можна зламати такими методами. Ці виклики його тільки зміцнюють, дають йому ще більш твердий фундамент під ногами і ще більшу впевненість у своїх переконаннях. Медведчук належить до тих людей, яких, коли вони знають, що правда за ними, не зупинити", - впевнена народний депутат V-VII скликань Ганна Герман.