"Гастарбайтер" і "дешева козявка": Глава Мінфіну і Саакашвілі обмінялися звинуваченнями

Міхеіл Саакашвілі

REUTERS

Скандал спалахнув після того, як Саакашвілі звинуватив Марченка у корупції

Міністр фінансів України Сергій Марченко назвав голову Виконавчого комітету реформ Міхеіла Саакашвілі "шулером з великої дороги". Так Марченко в інтерв'ю Lb.ua відповів Саакашвілі на його звинувачення у корупції. 

На запитання журналіста, чи відповідає дійсності заява Саакашвілі про те, що митницю контролює Олександр Івашкович, міністр відповів: "Звісно, ні".

"Ви ж знаєте, в чому полягає проблема боротьби з корупцією? Наприклад, Саакашвілі щось сказав про Марченка. Але ніхто ж не розбирається - усі запам'ятали, що Саакашвілі сказав, що Марченко нібито корупціонер. Я потім в інтерв'ю кажу, що він негідник... Шулер з великої дороги, це приїжджий гастарбайтер. Він приїхав, щось спробував зробити, втілити якісь ідеї, що не зайшли, і зараз він намагається звинуватити у своїх проблемах когось іншого", - переконаний міністр фінансів.

Дешевая, проворовавшаяся козявка и ничтожество. Позор, что в Украине такое никто может называться «министром...

Опубліковано Mikheil Saakashvili Понеділок, 19 квітня 2021 р.

Марченко також розкритикував діяльність Міхеіла Саакашвілі та засудив його за звинувачення на адресу міністра.  

"Ти фейк, ти фейкова історія, тебе просто підживлюють  інформаційно, тому що чомусь вважається, що тебе повинні носити на руках. Ось я його хочу запитати через вас, хто він такий і що він зробив для України, що він дозволяє собі мене, міністра фінансів, у чомусь звинувачувати?" - відповідь Марченка на критику Саакашвілі в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера".

Міністр фінансів наголосив, що питання контрабанди не належать до його компетенції, і ці питання повинні розглядати правоохоронці. 

"Коли ми про це говоримо, вони нас звинувачують у тому, що ми корупціонери. Це хіба нормально? Тому я кажу, товаришу, ти спочатку матчастину вивчи, а потім будеш спілкуватися з міністром фінансів", - заявив Марченко.

Новини за темою: "Дешева розводка СБУ": Саакашвілі заступився за фігурантів справи про створення ПВК

Пізніше Саакашвілі відповів на заяву міністра фінансів.

"Дешева козявка і нікчема. Ганьба, що в Україні таке ніхто може називатися "міністром фінансів". Хто такий Саакашвілі, знає увесь світ. Хто такий Марченко, знають тільки контрабандисти... З ним добре знайомі всі ті, хто кришує тіньові схеми, займається "скрутками", директори конвертаційних центрів і всі, хто розкрадає український бюджет", - відповів Саакашвілі. 

Глава Виконавчого комітету реформ заявив, що Марченко свою роботу виконує "вкрай паскудно". 

"Ви систематично гальмуєте реформи, стали захисником старих схем, повернули в державну систему пропащих корупціонерів і стали головним кришувальником потоків контрабанди. Ви виявилися вкрай низькопробним міністром, повністю змарнувавши надії суспільства і президента на реформи", - відповів Саакашвілі.

Конфлікт між Марченком та Саакашвілі прокоментував народний депутат Олександр Дубінський. Політик зазначив, що його мета - звільнення з посади голови Виконавчого Комітету реформ. 

"Бажання Єрмака позбутися Саакашвілі вирішили реалізувати через міністра фінансів Марченка, який публічно напав на голову Виконавчого Комітету реформ. Ці тези для Марченка написав і погодив радник Єрмака Подоляк", - написав Дубінський у Телеграм

На думку нардепа, Єрмак прагне контролювати вантажоперевезення "УЗ", призначивши керувати ними "старого зд-корупціонера Кривопішина, що важко зробити через постійні крики Саакашвілі щодо "УЗ".

"Друга Саакашвілі Жмака наглядова рада держкомпанії незаконно звільнила з посади директора "УЗ" відразу після того, як той відмовився призначити Кривопішина на вантажоперевезення. Саакашвілі підтримував Жмака і критикував спеціальну слідчу комісію ВР щодо "УЗ" під керівництвом міньйона Офісу президента депутатки Гришиної. Єрмак тепер йому за цей мстить", - вважає Дубінський. 

Нагадаємо, перед цим міністр фінансів України Сергій Марченко розкритикував очільника МОЗ Максима Степанова за погане планування заходів із боротьби з коронавірусом, порівнявши його з персонажем із "12 стільців".