Гаращук: Кондратюк працював професійно, а чи читали надані СЗР документи - це питання

Петро Гаращук скріншот

Успіх Служби зовнішньої розвідки - це успіх держави, акцентував дипломат

Колишній голова Служби зовнішньої розвідки України Валерій Кондратюк працював професійно, а чи читали надані СЗР документи і чи ухвалювали за ними рішення - це питання.

Про це в ефірі ток-шоу "Аргумент" на телеканалі "Перший Незалежний" заявив військовий дипломат Петро Гаращук.

Як зауважила журналіст і політичний оглядач Ірина Гаврилова, у колах силовиків є інформація про звільнення голови Служби зовнішньої розвідки України Валерія Кондратюка, що на звільненого очільника СЗР вирішили звалити провал України у зовнішній політиці, що стосується "Північного потоку - 2". Отже, каже гостя студії, таким чином влада вирішила закрити це питання.

Новини за темою: Гужва: Зеленський звільнив главу СЗР Кондратюка через провал у відносинах зі США і справу Чауса

Петро Гаращук зауважив, що у державі є дві основні розвідки – військова і зовнішня.

"Служба зовнішньої розвідки якраз займається політичною, економічною, безпековою, оборонною та іншими сферами. Обов'язково - соціальною сферою. І, найголовніше, надає не аналіз того, що відбулося, а на перспективу. Перспективи розвитку держави у тих сферах, які я перелічив. Я думаю, що пан Кондратюк з усією службою якраз працював професійно. Якщо підняти документи, які надавали. Їх вони читали чи не читали - це питання? Ухвалювали за ними рішення чи не ухвалювали?" - сказав Петро Гаращук.

Дипломат наголосив, що щодня із відомств, які працюють за кордоном, надходить інформація. Її Служба зовнішньої розвідки збирає, обговорює, обробляє і потім доповідає. Він резюмував, що успіх Служби зовнішньої розвідки - це успіх держави.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський звільнив Валерія Кондратюка з посади голови Служби зовнішньої розвідки та призначив нового очільника органу.

Минулого тижня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков написав заяву про звільнення. На його місце призначили народного депутата від "Слуги народу" Дениса Монастирського.