Euronews: Експерти вважають закон Зеленського про деолігархізацію популізмом і порушенням Конституції

Президент України Володимир Зеленський УП

Законопроект президента України Володимира Зеленського про деолігархізацію багато людей в країні вважають популізмом і порушенням Конституції. Про це в коментарі Euronews заявив політолог Олексій Якубін.

За його словами, головні слабкі моменти цього Закону полягають у тому, що в ньому не виписані конкретні параметри щодо ЗМІ та політичного впливу. 

"Деякі люди розглядають нинішні дії президента як чисто піар, але інші стурбовані тим, що Зеленський заходить занадто далеко і не дотримується Конституції. Є сотні і сотні українців, які можуть відповідати критеріям нового законопроекту, і це змушує людей нервувати через те, що Зеленський може націлюватися тільки на одних людей, а не на інших", - зазначив Якубін.

Видання нагадує, що законопроект про деолігархізацію був розроблений після початку репресій проти лідера української опозиції Віктора Медведчука. У зв'язку з цим українські політики висловили побоювання, що Зеленський буде переслідувати тільки політичних опонентів. 

"Це просто популізм. Зеленський зараз робить все не для того, щоб позбутися олігархів і створити чесну конкуренцію, а для того, щоб підпорядкувати їх або замінити їх іншими, а також усунути політичних конкурентів", - заявив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Олег Волошин в коментарі Euronews. 

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб. Серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 37 тис.матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.