Ердоган: Пандемія показала, що людство не склало тест на солідарність

Укрінформ

За словами Ердогана, бідні верстви населення та нерозвинені країни опинилися сам на сам перед викликами пандемії

Під час пандемії людство зрозуміло, що є однією великою родиною, але не змогло пройти перевірку на солідарність, адже бідні країни опинилися сам на сам з усіма проблемами. Про це в ході виступу на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку сказав президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган, повідомляє "Укрінформ".

"У ході пандемії ми зрозуміли, що є однією сім’єю – людством, але тест на солідарність так і не здали. Про це можна судити з того, що бідні верстви населення та нерозвинені країни опинилися сам на сам перед викликами пандемії", - заявив турецький лідер.

За його словами, до цього призвела "несправедлива структура глобальної системи". У цьому контексті Ердоган нагадав про міграційну кризу та війну в Сирії: "Міжнародна спільнота не повинна дозволити, щоб криза в Сирії тривала ще десять років. Нам потрібно продемонструвати активну політичну волю та розв'язати цю проблему, зокрема керуючись резолюцією РБ ООН №2254 (про припинення вогню та політичне врегулювання, - ред.)".

Він додав, що Туреччина вже забезпечила повернення 462 тис. сирійців на батьківщину, де своїми силами гарантує їм безпеку.

Окрему увагу президент Туреччини приділив підтримці територіальної цілісності й суверенітету України, наголосивши на невизнанні окупації Криму.

Велику частину своєї доповіді Ердоган присвятив проблемам екології. За його словами, наступного місяця Паризька угода буде представлена на затвердження парламенту Туреччини, і в листопаді, ще до кліматичної конференції в Глазго планується завершити процес її ратифікації.

Новини за темою: Зеленський закликав Ердогана допомогти у звільненні кримських татар з Росії

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський в рамках участі в Генеральній Асамблеї ООН проведе зустріч з турецьким лідером Реджепом Таїпом Ердоганом.