Експерти: Санкції Зеленського - це політика Шарікова, все відняти і поділити

Через подвійні стандарти Зеленського сміються навіть в Росії Фото з відкритих джерел

Санкції української влади на чолі з Володимиром Зеленським щодо ЗМІ, журналістів та їхніх родичів - це прояв не сили, а слабкості.

Про це заявила адвокат Олена Лешенко, коментуючи рішення Ради національної безпеки і оборони про санкції щодо популярного опозиційного видання "Страна", а також його головного редактора і журналістів.

"Журналісти, блогери, видання можуть нам подобатися чи ні... але саме ми - глядачі і читачі, визначаючи кнопкою відписки або підписки, їх для себе цензуруємо... а санкції влади щодо ЗМІ, журналістів і їх родичів, крім того, що це порушення закону і Конституції, це ще й прояв слабкості. І в довгостроковій перспективі слабкі завжди програють", - уточнила Лешенко.

У свою чергу, медіаексперт Тетяна Чугаєнко нагадала, що Офіс президента Володимира Зеленського вперше застосував санкції в лютому, коли незаконно заборонили опозиційні телеканали, а також ввели санкції проти головного опозиційного політика Віктора Медведчука.

"Щоразу всі ці санкції і заборони будуть викликати все більший резонанс. У лютому, коли Зеленський підписав указ про заборону телеканалів, а потім указ про санкції проти Віктора Медведчука і Оксани Марченко, багато проамериканських журналістів відверто раділи. А сьогодні, як пише главред "Страны", частина провайдерів відмовилася блокувати сайт, тому що навіть ті, хто кричать націоналістичні гасла, почали розуміти, що завтра "зелені" точно так само заборонять їх самих", - пояснила експерт.

Чугаєнко додала, що санкції проти популярного інтернет-видання - це таке ж беззаконня з боку Зеленського і РНБО, як і політичні репресії проти Віктора Медведчука.

"Тому санкції проти "Страны" - це таке ж беззаконня, як і репресії проти Медведчука, проти низки бізнесменів, проти інших опозиційних політиків. У цій ситуації радує тільки те, що всі ці незаконні заборони - це як "все відняти і поділити" у Поліграфа Шарікова в "Собачому серці". У Булгакова цей "герой" теж удавав "господаря життя", ось тільки тривало це, як ми пам'ятаємо, зовсім недовго", - підсумувала фахівець.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання про продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, сторона захисту подала апеляцію на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.