Експерт: Закон про олігархів у першу чергу застосують проти Медведчука, якого влада не може зламати

ОПЗЖ

Першим, проти кого влада може застосувати закон про олігархів може стати голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук через його підтримку православної церкви і російської мови.

Таку думку висловив політолог Юрій Кот у коментарі для "Журналістської правди".

"Думаю, закон в першу чергу будуть застосовувати по відношенню до тих багатих людей України, які мають хоч якесь відношення до російської ідентичності, наприклад, підтримують православну церкву або російську мову. Для боротьби з реальною опозицією. Першою жертвою, яку принесуть на вівтар цієї гидоти, буде, швидше за все, Віктор Володимирович Медведчук, якого українська влада ніяк не може зламати. Ось і доводиться підтасовувати закони, які дозволять застосовувати каральні заходи по відношенню до самого Медведчука і людей з його оточення", - зазначив він.

Нагадаємо, 20 серпня генеральний прокурор Ірина Венедиктова оголосила про завершення досудового розслідування за звинуваченням Віктора Медведчука в державній зраді.

31 Серпня Медведчуку було вручено нове клопотання про продовження терміну домашнього арешту ще на 2 місяці, так як, на думку прокурора, в ході ознайомлення з матеріалами кримінального провадження політик може їх знищити.

2 вересня Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання сторони обвинувачення, залишивши Віктора Медведчука під домашнім арештом до 31 Жовтня.

Політик підкреслив, що оскільки домагатися правосуддя в Україні немає ніякого сенсу, він відмовляється від подачі апеляції і буде оскаржувати це рішення в міжнародних інстанціях.

"У ситуації, що склалася, в умовах злочинного тиску влади на суд, в черговий раз продовжив мені домашній арешт, я прийняв рішення відмовитися від подачі апеляції і перенести юридичну боротьбу з питання незаконного обрання мені запобіжного заходу в Європейський суд з прав людини, де мої скарги вже прийняті до розгляду. Я твердо переконаний, що ті, хто руйнує систему правосуддя України, ті, хто під тиском влади приймає неправомірні рішення, будуть покарані, оскільки вони руйнують державні інститути і зневажають конституційне право громадян на захист від незаконних дій влади", - сказав Віктор Медведчук.