Експерт: Запровадивши санкції проти Медведчука, Зеленський зробив гірше собі та "Слузі народу": їхні рейтинги продовжують падати

Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Партії президента Зеленського "Слуга народу" недовго залишилося очолювати рейтинг політичних сил у парламенті, а показник її популярності є вельми сумнівним. Особливо після того, як Зеленський запровадив санкції проти голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука, заявила політичний експерт Світлана Іванько, коментуючи результати останніх соцопитувань, повідомляє Regnum.

"На першому місці "Слуга народу" Зеленського з показником 22,1%. Але, мабуть, це ненадовго. Люди в соціальних мережах висловлюють обурення і пишуть, що не може бути у партії влади такого рейтингу. Пишуть, що насправді у "слуг" Зеленського максимум 15%. Подивимося. Якщо тенденція падіння рейтингу збережеться, то скоро дійсно буде 15%... Два роки тому ми голосували проти Порошенка і за перезавантаження влади. А що змінилося? Як пишуть люди в соцмережах, не змінилося нічого, крім особи на тлі президентського штандарта. А сам Зеленський перетворився на "Порошенка № 2", — зазначила експерт.

Іванько зазначає, що опозиція утримує свої позиції, незважаючи на беззаконня і репресії влади, які тривають вже кілька місяців.

"Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука сьогодні може розраховувати на підтримку 20,3% виборців. А можливо, й більше - якщо врахувати, що статистична похибка опитування становить 2,8%, то ще питання, хто насправді на першому місці — партія влади Зеленського або опозиція на чолі з Медведчуком... Так, Зеленський та компанія незаконно закрили опозиційні телеканали ("112 Україна", NewsOne, ZIK), але ж невдоволення людей нікуди не зникло. У країні економічна криза, а при владі безпорадні дилетанти. Вакцинацію "зелені" провалили, за два місяці всього 419 осіб отримали дві дози вакцини. Тому ті українці, хто в 2019 році голосували за мир і проти Порошенка, сьогодні розчарувалися у Зеленському і підтримують ОПЗЖ Медведчука. І високий рейтинг опозиції вселяє надію, що бій ще не закінчений" ,- наголошує експерт.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, щодо телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні 2 місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 10 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.