Експерт: Україна замерзатиме з вини Зеленського, а не Медведчука чи РФ

Ціна на газ в Україні до осені зросте Фото з відкритих джерел

Таку думку висловив журналіст і політичний експерт В'ячеслав Піховшек

У той час коли треба було вести переговори і вирішувати газові проблеми, президент Володимир Зеленський займався фальсифікацією кримінальної справи проти народного депутата України, голови політради партії "Опозиційна платформа — За життя" Віктора Медведчука, а тепер опалювальний сезон під загрозою зриву і переговори вже не допоможуть.

Таку думку висловив журналіст і політичний експерт В'ячеслав Піховшек 20 вересня в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

Експерт підкреслив, що відповідальність за зрив опалювального сезону повністю лежить на президенті Зеленському. Якщо взимку Україна і буде замерзати, то не з вини Росії.

"Зеленський не пішов на пропозицію Медведчука щодо прямих переговорів з Росією про зниження ціни газу на 25% для українського кінцевого споживача. Зеленський не може провести жодні прямі переговори з Путіним, з російським керівництвом, незважаючи на купу проблем у двосторонніх відносинах, він весь час хоче переговори на своїх умовах, не про те, що треба говорити, а про щось інше, що дає йому прямі дивіденди", - сказав Піховшек.

Експерт упевнений, що основна проблема полягає в тому, що ні сам президент, ні будь-хто з його команди не здатні вести переговори, які в даній ситуації могли б вирішити більшість газових проблем України. Він задався риторичним питанням щодо того, що можна хотіти від аферистів, які обманом прийшли до влади.

"Переговори - це не афера, їх треба вести. Цілком можливо, що Зеленський потім буде звинувачувати у всьому Москву, що Москва не доставляє газ, що ми стільки платити не можемо або зрадники в ЄС, а корінь проблеми — проста ситуація, потрібно було розмовляти, вести переговори вчасно, а не тоді, коли клюне смажений півень", - вважає Піховшек.

За оцінкою фахівця, рейтинг президента України неминуче впаде, тому що для виправлення ситуації у Зеленського немає політичної волі — зокрема, через тарифи або брак газу.

"Це вже очевидно, часу на переговори вже немає, на створення газотранспортного консорціуму є, але політичної волі у Зеленського немає. У нього є політична воля репресувати Віктора Медведчука, який і так нікуди не тікає, ні від кого не ховається, у нього є політична воля висувати абсурдні звинувачення", - констатував політолог.