Експерт пояснив, як Медведчук за Зеленського відповів на статтю Путіна про Україну

Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Сенс статті Віктора Медведчука про Україну полягає в тому, що він зробив те, що повинен був зробити президент Володимир Зеленський, — відповів президенту РФ Володимиру Путіну на його статтю про єдиний народ, написавши план щодо виходу з нинішньої кризи. Про це розповів український політолог Кирило Молчанов в інтерв'ю виданню "Украина.ру".

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук у статті "Якою може бути Україна? Якою бути Україні?" раніше написав, що збереження нинішньої політичної команди неминуче доб'є країну. На його думку, для виведення країни з кризи потрібно забезпечити захист прав і свобод громадян, економічний прагматизм і повернення на російський ринок, а також соціальну справедливість.
У Зеленського на цю тему просто віджартувалися, а ось Медведчук вирішив відповісти фундаментально на статтю президента Росії з урахуванням дійсних національних інтересів України, вважає експерт.

"Головний посил у тому, що для збереження нормального існування української держави необхідно виконати три речі: перестати відмовлятися від різноманіття, тобто перестати будувати моноетнічну країну; необхідний економічний прагматизм, в тому числі у взаєминах з Росією; необхідна соціальна справедливість, тобто ставка на соціальні блага", — вказав Молчанов.

Стаття Медведчука адресована в першу чергу українському суспільству, тому що він, перебуваючи під домашнім арештом, намагається всередині країни вибудувати з суспільством прямий діалог на цю тему. Так, як не робить цього Зеленський, хоча передбачалося, що він повинен був цим займатися з 2019 року, підсумував співрозмовник видання.