Експерт: Для влади України важливіше прогнутися перед США, ніж рятувати людей

Олена Броницька Фото з відкритих джерел

В Україні експерти обговорюють заяву міністра охорони здоров'я Максима Степанова, який вчергове повідомив, що Україна в жодному разі не використовуватиме російську вакцину від коронавірусу "Супутник V", повідомляє ИА REGNUM.

Так, політичний експерт Олена Броницька саркастично зазначає, що після заяв, які дозволяє собі Степанов, стає зрозуміло, чому навіть депутати від "Слуги народу" закликають "звалювати з цієї країни". За словами Броницької, для міністра охорони здоров'я важливіше "прогнутися" перед американським посольством, ніж рятувати життя і здоров'я українців.

"Це заявляє представник "зеленої" влади, яка провалила вакцинацію! Влади, через некомпетентність якої Україна на 8-му місці в Європі за кількістю померлих — понад 45 тисяч — і на 8-му місці за кількістю хворих. На Україні, де оточення президента Зеленського продовжує закатувати в асфальт мільярди гривень із так званого коронавірусного фонду, в той час як українці масово помирають від COVID-19 без найнеобхіднішого, де вакцини катастрофічно не вистачає: за даними Центру громадського здоров'я МОЗ, тільки 303 людини отримали два повноцінні щеплення, міністр охорони здоров'я хвалиться, що не допустить до України російську вакцину", - обурюється експерт.

При тому, як зазначила далі Броницька, українська влада з подачі посольства США розпочала репресії проти лідера опозиції Віктора Медведчука – єдиного політика, який домовився про виробництво вакцини в Україні.

"Сам президент Зеленський під час візиту до Парижа заявив, що тільки сильні країни можуть дозволити собі виробляти вакцину від коронавірусу. Звідси робимо висновок, що Зеленському і "слугам народу" сильна Україна не потрібна. Інакше влада ще наприкінці 2020 року запустила б виробництво власної вакцини за ліцензією від російського виробника "Супутник V". Всі стратегічні питання на рівні Путіна ще в листопаді 2020 року вирішив голова політради "Опозиційної платформи — За життя" Віктор Медведчук:  домовився, щоб розробник вакцини в особі Центру імені Гамалії передав Україні ліцензію, формулу виробництва і сировину у вигляді клітинної лінії. Але що ми побачили у відповідь? З подачі посольства США українська влада почала репресії проти опозиції на чолі з Медведчуком", - наголосила політолог.

Вона нагадала, що у разі реалізації цих домовленостей вже сьогодні Україна могла б виробляти щонайменше 700 тисяч доз вакцини на місяць, тобто щомісяця вакцинувати від коронавірусу 350 тисяч осіб. На думку Броницької, якби Україною керували патріотичні політики, вони б запустили виробництво власної вакцини, а не обслуговували бізнес-інтереси США.

"Але, як бачимо, сильна Україна Зеленському і компанії потрібна тільки на словах. Якби Україною сьогодні керували патріоти, вони боролися б за виробництво власної вакцини, а не охороняли ринок збуту для фармацевтичних компаній із США та інших країн", — підсумувала політичний експерт Олена Броницька.