Новини » Політика Читать эту новость на русском

Екс-очільник розвідки Бурба: Наказ перенести спецоперацію із "вагнерівцями" дав президент

Група Вагнера

Фото з відкритих джерел

Колишній посадовець стверджує, що вказівку президент передав через Єрмака

Вказівка про перенесення спецоперації із затримання бойовиків "ПВК Вагнера" надійшла від президента України Володимира Зеленського. Про це заявив екс-керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Василь Бурба в інтерв'ю одному з телеканалів.

За словами Бурби, Зеленський надав цю вказівку не особисто, а через делеговану особу - очільника Офісу президента Андрія Єрмака.

"[23 липня 2020 року] ми піднялись до президента на четвертий поверх. Помічники повідомили, що з нами буде розмовляти глава Офісу [президента Андрій Єрмак]. Ми провели розмову, нас було троє: я, глава Офісу та перший заступник глави СБУ Руслан Баранецький. Ми доповіли про зміну в обстановці, про наступний етап - це планова доповідь. У зв'язку з тим, що Єрмак був делегований президентом, я отримав вказівку про перенесення фінального етапу - і що це не просто вказівка, я отримав відповідь, що це вказівка президента. Але письмового наказу не було", - заявив Бурба.

Екс-очільник розвідки зазначив, що розвідка не зобовʼязана виконувати накази глави Офісу президента, але Єрмак заявив, що він "делегований президентом".

Причинами провалу операції Бурба назвав "крота, який працює на Росію", погану підготовку українських спецслужб та гарну роботу контррозвідки Білорусі, яка затримала бойовиків.

Новини за темою: Розслідування Bellingcat. Як готувалася і чому провалилася операція "Вагнергейт"

Нагадаємо, нещодавно міжнародна група розслідувачів Bellingcat оприлюднила розслідування щодо "зливу" спецоперації із затриманням бойовиків російської "ПВК Вагнера", причетних до військових злочинів. Журналісти стверджують, що президент України Зеленський був цілком сповіщений про операцію.