Джангіров: Смішно говорити про претензії на адресу Медведчука, якщо "Квартал 95" активно продає свої серіали Росії

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Не тільки олігархи на кшталт Ріната Ахметова і Віктора Пінчука заробляють сотні мільйонів доларів у Росії, а й сотні бізнесменів середнього рівня. Тому стає зрозуміло, що атака влади на Віктора Медведчука – це політичні репресії проти опозиції. Про це написав у своїй колонці для ділового видання "Капітал" політичний та економічний публіцист Дмитро Джангіров.

"І його дочірня компанія "Інтерпайп-М" до останнього часу була одним із ключових гравців ринку т.зв. цільнокатаних коліс (ЦКК; мова йде про колісні пари для залізничних складів) у Росії", – повідомив публіцист.

Водночас, пояснив Джангіров, крім Ахметова і Пінчука, є цілий список бізнесменів, які активно торгують із Російською Федерацією.

"Якщо ти, наприклад, "галузевий олігарх" і хочеш торгувати з Росією, то бажано бути іноземним інвестором. Ось українські Phillip Morris і "Прилуки" продають свою тютюнову продукцію Росії – і ніхто не обурюється. Хоча, як ми розуміємо, навіть з міркувань логістики, їх сигарети масово потрапляють у руки і зуби "російсько-окупаційних" військ на Донбасі", – навів приклади публіцист.

"Ну, а якщо з іноземним паспортом не пощастило, а торгувати з "країною-агресором" ну дуже вигідно ("аж зуби зводить"), залишається одне – бути справжнім патріотом. Як, наприклад, Філя Жебрівська, яка і сама - "патріотка", а брат її Павло – "повний патріот". Так, фармакологічна компанія "Фармак" визнала торгівлю з РФ. Але, як з'ясувалося, це був "акт патріотизму": таким чином український виробник забезпечує медикаментами українців, які проживають на території Росії", – пожартував публіцист.

На тлі сотень мільйонів доларів, які заробляють Ахметов та інші українські олігархи в Росії, підкреслив Джангіров, атака влади на Віктора Медведчука - це політичні репресії.

"А взагалі навіть за відкритими джерелами можна легко встановити, що Ахметов має серйозні бізнес-активи в Росії, товарообіг підприємств Пінчука з РФ становить десятки мільйонів доларів, свій гешефт на феросплавній "темі" мають "приватівці" на чолі з Коломойським. З огляду на це стає зрозуміло, що будь-які претензії влади до Віктора Медведчука є, м'яко кажучи, несправедливими та надуманими", - зазначив публіцист.

Справжня причина, пояснив Джангіров, полягає в тому, що більшість виборців, які розчарувалися в Зеленському, йдуть саме до "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука.

"А оскільки 7 із 10 виборців Зеленського йдуть саме до ОПЗЖ, то звинувачення у зв'язках із Росією виглядають не більше ніж привід для політичних репресій проти опозиції на чолі з Медведчуком", – уточнив автор.

"Ха! Та й взагалі смішно говорити про претензії з боку влади, тому що саме "зелені" у владі сьогодні подають усім приклад, заробляючи мільйони на російському ринку. Адже саме фірма Володимира Зеленського та його партнерів "Квартал 95"  заповнила всю сітку мовлення російського каналу СТС своїми серіалами", – додав публіцист.

"Якщо ж говорити про бізнес середнього рівня, тобто приклади Жебрівських, Литвина і ще сотень комерсантів середньої руки, вони добре заробляють на експорті на російський ринок або на поставках російської продукції на ринок України", - підсумував політичний та економічний публіцист Дмитро Джангіров.