Дудкін: Справа Медведчука - відкат у часи, коли влада робила що хотіла з неугодними особами

Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Те, що сьогодні відбувається щодо Віктора Медведчука, - це колосальний відкат назад, в ті часи, коли влада робила що хотіла з політичними неугодними особами

Те, що сьогодні відбувається щодо голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука, - це колосальний відкат назад, в ті часи, коли влада робила що хотіла з політичними неугодними особами. Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" заявив військовий і політичний експерт Юрій Дудкін.

"Якщо людину звинувачують у державній зраді, якщо є обґрунтовані залізобетонні докази - це одне. А коли людина, займаючись політичною діяльністю на благо держави, звинувачується в державній зраді, як я наприклад, то це і мене, і Віктора Володимировича Медведчука ще більше обурює, і, як говорять українською, "надихає" на подальшу діяльність, розумієте. Я думаю, що в подібному випадку Віктор Володимирович вийде зі ще більшим оптимізмом в тому, що українське суспільство має бути реформовано негайно", - заявив Дудкін.

При цьому він підкреслив: "Те, що сьогодні діється щодо нього, це, зрозумійте правильно в історичному аспекті, - колосальний відкат назад. Ми повернулися в ті часи, коли влада робила, що вона хотіла, саме з політичними неугодними особами".

"Ці часи давно минули, і ми знову в них повертаємося, проголосивши тридцять років тому свою незалежність, демократичні цінності, верховенство права і так далі, тощо. Тому, що вам сказати про свої почуття. Я наприклад, коли вчора отримав обвинувальний акт у тому, що я вже не підозрюваний, а обвинувачений, в мені дійсно, скажімо, такий прихований потенціал розкрився. Я думаю: ну нічого хлопці, я вам покажу кузькіну мати, коли почнуться перші судові засідання, хто є хто і чого ви взагалі варті. Тому що у формулюванні першим рядком іде співпраця з іноземними організаціями. Які організаціями, чого, що це за організації. Оце весь професіоналізм українського слідства", - підсумував Дудкін.

Нагадаємо, Київський апеляційний суд переніс розгляд апеляції, яку подали адвокати голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука про скасування продовження домашнього арешту, на 30 липня.

9 липня Печерський райсуд Києва продовжив термін домашнього арешту Віктору Медведчуку до 7 вересня. Коментуючи дане рішення суду, Віктор Медведчук підкреслив, що воно є незаконним і, безумовно, буде оскаржене.

Раніше народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін заявляв, що суд незаконно прийняв рішення про продовження термінів слідства у справі Віктора Медведчука на 6 місяців.

Також нагадаємо, що 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру. 

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко. 

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 55 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.