До санкцій ЄС проти Білорусі долучилися ще шість країн Європи

РИА Новости

У Раді Європи зазначили, що країни забезпечать відповідність своєї національної політики цьому рішенню

Європейський Союз розширив санкційні обмеження проти Білорусі. До нового пакету санкцій долучилися ще шість країн Європи. Про це повідомляється на сайті Ради Європи, передає "Суспільне".

"Рішенням Ради 78 фізичних та 7 юридичних осіб додані до списку фізичних та юридичних осіб, щодо яких застосовуються обмежувальні заходи, викладені в додатку до рішення 2012/642 / CFSP. Країни-кандидати Республіка Північна Македонія, Чорногорія та Албанія, а також країни ЄАВТ Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія, що входять до Європейського економічного простору, приєднуються до цього рішення Ради", – йдеться у повідомленні.

У Раді Європи зазначили, що країни забезпечать відповідність своєї національної політики цьому рішенню.

"Європейський союз бере до відома це зобов'язання і вітає його", – зазначається у тексті повідомлення.

Останні європейські санкції передбачають заборону на пряму або непряму торгівлю, постачання, передачу або експорт білоруській стороні обладнання, технологій або програмного забезпечення, які можуть використовуватися для моніторингу або перехоплення цифрових або телефонних комунікацій, а також товарів подвійного призначення та технологій для військового використання або для окремих персон, установ або органів у Білорусі. Окрім того, вони обмежують торгівлю нафтопродуктами і деякою хімічною продукцією, а також блокують Білорусі доступ на ринок капіталів Європейського Союзу.

Нагадаємо, 24 червня, Європейський союз затвердив секторальні санкції проти Білорусі. Передбачалося, що обмеження стосуватимуться калійної, нафтопереробної промисловості і банківського сектору країни.

Згодом глава зовнішньополітичної служби ЄС Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз може запровадити п’ятий пакет санкцій проти Білорусі. Четвертий пакет запровадили ЄС, Велика Британія, Канада і США.