Діалог можливий після вирішення проблем Криму і Донбасу: Прем’єр Латвії про саміт ЄС із Путіним

Європейський Парламент

Він наголосив, що Кремль розуміє тільки політику сили

Прем’єр-міністр Латвії Кріш'яніс Каріньш стурбований пропозицією Парижа та Берліна про можливість відновлення самітів ЄС із Путіним. Про це він заявив на саміті лідерів ЄС у Брюсселі, повідомляє "Європейська правда".

Він вважає, що діалог Євросоюзу з РФ на рівні лідерів можливий після вирішення проблем Криму і Донбасу.

"Якщо ми хочемо відкрити діалог із Росією на рівні лідерів, необхідні конкретні кроки з російського боку. Діалог припинився у 2014 році на тлі незаконної анексії Криму. На Донбасі тривають бойові дії. Це проблеми, які слід вирішити, і тоді ми можемо говорити з Росією", - сказав Каріньш.

Він наголосив, що Кремль розуміє тільки політику сили та не вважає "безкоштовні поступки" ознакою сили.

"Просто зараз спосіб, у який запропоновано відновити зустрічі з президентом РФ, є таким, що Росія анексувала Крим, Росія веде війну на Донбасі, а Європа знизує плечима і продовжує намагатися говорити про діалог. Кремль не розуміє такий вид політики", - вважає глава уряду Латвії.

Нагадаємо, що канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про необхідність провести діалог із президентом Росії Володимиром Путіним.

У Кремлі відреагували на цю пропозицію. Речник президента Росії Дмитро Пєсков зазначив, що "Путін є прихильником створення механізму діалогу і контактів між Брюсселем і Москвою".