Держави ЄС готові надавати Україні COVID-вакцини в рамках механізму COVAX, - спільна заява

фото з відкритих джерел

Підписанти заяви також привітали ухвалення ЄС рішення про сумісність європейського і українського COVID-сертифікатів

Держави Європейського Союзу готові надавати Україні вакцини від COVID-19 в рамках глобального механізму COVAX. Про це йдеться в спільній заяві президента України Володимира Зеленського, президента Європейської ради Шарля Мішеля та президента Європейської Комісії Урсули фон дер Ляйен, яку ухвалили глави України та Євросоюзу за підсумками 23-го саміту Україна - ЄС у вівторок. Заяву оприлюднено на сайті глави держави, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми (підписанти заяви) підтвердили нашу готовність тісно співпрацювати над забезпеченням доступу до вакцин проти COVID-19 у рамках платформи COVAX, зокрема через механізм передачі вакцин ЄС, та надання Україні вакцин через нього державами-членами ЄС", - йдеться в заяві.

Новини за темою: Глобальна ініціатива COVAX продовжить свою дію у 2022 році

Зазначається, що підписанти заяви також привітали ухвалення Євросоюзом рішення про сумісність європейського цифрового COVID-сертифіката та українського цифрового сертифіката для взаємного полегшення пересування людей під час обмежень COVID-19, і визнали досягнення України у зв'язку з цим.

"Пакет допомоги обсягом EUR190 млн і програма макрофінансової допомоги в розмірі EUR1,2 млрд, які ЄС мобілізував для України з метою подолання пандемії COVID-19 та її соціально-економічних наслідків, значно перевищують обсяги допомоги від ЄС будь-якому іншому партнеру", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, у вересні Україна отримала 159 тисяч доз вакцини CoronaVac у рамках COVAX. Доставив вакцину Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Зазначається, що, як і інші вакцини та товари в рамках COVAX, Україна отримує цю партію безоплатно.