Депутати ОПЗЖ та активісти руху "Патріоти - За життя" вшанували пам'ять загиблих жертв нацизму

Рівно 80 років тому рано вранці над Києвом пролетіли перші нацистські бомбардувальники, які відразу ж обірвали сотні життів. Почалася війна. Наступні чотири роки перетворилися на пекло для кожної української родини, адже всі пішли на фронт захищати кордони від гітлерівської чуми. Саме в цей день о четвертій ранку народні депутати від "Опозиційної платформи - За життя" разом з активістами Всеукраїнського руху боротьби з фашизмом "Патріоти - За життя" вшанували пам'ять загиблих у Великій Вітчизняній війни біля пам'ятника Батьківщині-матері.

Лідер руху і народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ілля Кива підкреслив, що обов'язок кожного нащадка переможців - не дати відродитися фашизму в будь-якому його прояві.

"Чотири роки сліз і болю матерів, якими просякла наша земля - кров'ю, потом, плоттю наших із вами дідів, прадідів, наших предків. Ми нащадки великих людей. І як би сьогодні брудні політикани не намагалися спотворити історію та прищепити нашому українському народу комплекс зради - пам'ятайте, ми нащадки великих людей. Пам'ять про загиблих ми повинні шанувати, тому що саме їх подвиг, самопожертва дали нам можливість прийти сюди, побачити це сонце, побачити це небо, вдихнути це повітря", - сказав він.

"Такі події ніколи не мають повторитися! А тому не варто героїзувати учасників дивізії СС "Галичина", які присягали на вірність Гітлеру проти власного народу", - заявив Ілля Кива.

"Нехай горять вони у пеклі - ті, хто прийшов 80 років тому нас вбивати. І нехай горять у пеклі ті, хто сьогодні намагається відродити це зло на нашій землі. Хто хоче очистити брудні сторінки нашої історії та звеличити сьогодні акт зради, перетворивши його на героїзм. Ми ніколи не повинні дозволити, щоб фашистська чума могла відродитися і поширитися по світу, несучи зло, смерть, біль, горе, страждання", - вказав він.

Головна мета акції - боротися за справедливість і справжню пам'ять про події 80-річної давнини, зазначив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" і співзасновник руху Віктор Чорний.

"Ми боремося за пам'ять і за справедливість. Пам'ять нашу, нашого народу, наших предків. Ми точно розуміємо, що хтось намагається перекрутити, перетасувати історичні факти, щоб змістити акценти з подвигу – радянський народ, український народ у складі радянського народу, переміг фашизм, знищивши його лігво. Тому питання пам'яті - пам'яті про наших дідів та прадідів, які воювали. Ми вважаємо, що справедливість - у правильному висвітленні історичних фактів. Вона має бути непорушною, ніхто не може, жодна політика не може під себе перекроювати історію. Вже навіть сьогодні провести цей захід нам довелося з боєм", - зазначив нардеп.

Крім того, Ілля Кива нагадав, що сьогодні українська влада в особі президента Володимира Зеленського заграє з неонацистськими рухами.

"Ця дата не залежить від розгулу фашизму або нацизму, який дійсно сьогодні не просто відродився, а й зміцнюється в нашій країні за потурання і курування влади, як би страшно це сьогодні не звучало", - сказав він.

Без перемоги і з почуттям провини. Влада навмисне змінює історичні акценти в подіях часів Великої Вітчизняної війни, впевнений політичний оглядач Володимир Кацман.

"Пам'ять - ось це щеплення, яке не має зникати з нашого організму, а її намагаються задавити, переінакшити, нам прищеплюють зовсім інший комплекс - комплекс провини, комплекс переможених, комплекс того, що ми були різними, але ми бачте, ні! Цей комплекс переможців, який у нас є, обов'язково переможе цей "вірус переможених". Я повторю той урок, який нам треба винести: 22 червня закінчується 9 Травня", - підкреслив журналіст.

Хоча радикальні угруповання і представляють очевидну меншість у суспільстві в питанні Великої Вітчизняної війни, але це не заважає їм за повної бездіяльності влади паплюжити цінність Перемоги. Таку думку висловив адвокат Іван Ліберман.

"Насправді як це страшно, що люди, які збираються для того, щоб вшанувати пам'ять тих, хто загинув, щоб ми сьогодні могли придбати костюм, бути у студії, із хорошим освітленням, із гостинними журналістами, які ведуть сьогодні, так знецінюється? Такими радикальними угрупованнями? До яких пір? До тих пір, поки влада не наведе порядок у цьому питанні", - вказав він.

Влада своєю бездіяльністю демонструє повну байдужість до пам'ятних дат Великої Вітчизняної війни, підтвердив військовий історик Юрій Дудкін.

"Для них ця дата - це другорядного значення дата. Вони вважають, що, наприклад, сесія Ради НАТО в Європі, в Брюсселі, - це набагато важливіша дата. Або візит 16-17 липня цього року - це набагато важливіша дата для України загалом, ніж для українського народу 22 червня 1941 року, де у нас найбільші жертви були в цій Великій Вітчизняній війні. Ось до чого це веде - до повного забуття Великої Перемоги радянського народу, в тому числі українського, у Великій Вітчизняній війні", - вважає експерт.

Такі акції пам'яті жертв нацизму вкрай необхідні для збереження пам'яті, переконаний правозахисник Володимир Чемерис.

"У нас вулицями крокують люди з неонацистською символікою, "зігують" просто на вулицях, стріляють, нападають. Такі акції потрібні навіть у таких умовах, коли є небезпека, що нападуть представники якраз неонацистських формувань. Вони потрібні, тому що вони показують, що навіть у таких умовах є пам'ять, пам'ять залишиться", - констатував він.

Започаткування владою нових свят в Україні - не привід відмовлятися від важливих пам'ятних дат нашої історії, адже це свідчить про недалекоглядність, підсумувала політичний експерт Олександра Решмеділова.

"Ми відзначаємо зараз дуже багато нових свят і забуваємо про ті дати, яким, можливо, не потрібно масово радіти, а треба згадувати про них із певними висновками, тому що це трагічні дати. Те, що влада намагається дистанціюватися, - це недалекоглядність, це ігнорування запиту суспільства. Якщо ви подивитесь соціологічні дослідження, всі вони показують, що українці добре знають і поважають ці дати", - вказала вона.

Бездіяльність влади та безкарність радикальних елементів не стали приводом для українців відмовитися від пам'яті та сказати слова подяки мільйонам загиблих у 1941-1945 роки. У різних куточках України тисячі людей вийшли до пам'ятників полеглим героям у Великій Вітчизняній війні, де  поділилися думками про те, чому важливо пам'ятати про історичний подвиг нашого народу.

"Я не знаю, як це можна забути - це взагалі страшно. Я думаю, що це має вічно жити в пам'яті нашого народу. Я, наприклад, своєму онукові постійно розповідаю про це".

"Ну як не шанувати? Справа в тому, що наші діди загинули, наші батьки брали участь. Звільнили, як то кажуть, і Європу, і себе звільнили. Як не шанувати? Не треба заважати на УПА, бо вони воювали на боці фашистів".

"Потрібно вчити своїх дітей, онуків, щоб пам'ятали, знали, що таке війна, які наслідки має і якою дорогою ціною нам дісталася Перемога".

"Не дай Бог, щоб це ще коли-небудь повторилося, хоча ми вже відчули вдруге, і наші батьки, які пережили цю війну, теж вдруге відчули війну. Загалом, дай Бог, тільки миру на землі, більше нічого".

"День початку Великої Вітчизняної війни. Пам'ять, звісно, має бути. Це наша історія, ми повинні цю історію пам'ятати".

"Завдяки їм ми живі, завдяки їм жива наша країна. До речі, досі, ми користуємося тим, що зроблено в Радянському Союзі, цими людьми".

"Коли фашисти віроломно напали на нашу державу - ось це для нас означає день Великої Скорботи, день, так би мовити, спроби знищити велику Радянську державу".

"Звичайно, це дата Великої Скорботи, але для нас, я вважаю, пам'ять має бути у століттях, якою ця війна була страшною, жахливою. Гітлерівці разом зі своєю клікою знищували цивільне населення - і дітей, і людей похилого віку, і жінок, це не має більше повторитися".

"Діди, батьки воювали проти фашизму, бандерівщини та всякої нечисті, тож, дай Бог, щоб більше такого не було, а нам розуму, щоб ми не довели до цього".

"І то для них таки й була наука,

коли - у всього світу на виду -

немов у жорнах, дужі наші руки

перемололи варварську орду

Дякую!".

Нагадаємо, "Опозиційна платформа - За життя" - єдина партія в Україні, яка для того, щоб привернути увагу до свята Великої Перемоги, щорічно організовує автопробіг та інші урочисті заходи, чим фактично бере на себе те, що мала зробити влада. А 9 Травня 2020 року голова політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Віктор Медведчук повідомив про створення громадської організації "Український фронт захисту історичної пам'яті".