Депутат Держдуми РФ про продовження домашнього арешту Медведчуку: В Україні триває "зачистка" політичного простору

Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

"Відверта політична розправа, дуже далека від нормальних правових процедур, від "європейських цінностей", далека від совісті та від інтересів українського народу", - так оцінює перший заступник голови Комітету Держдуми з міжнародних справ Дмитро Новіков продовження домашнього арешту Віктору Медведчуку.

Раніше в новинах повідомляли, що Печерський районний суд Києва продовжив домашній арешт на два місяці голові політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктору Медведчуку.

Як зазначає парламентар, в Україні триває "зачистка" політичного простору - під репресії потрапляють усі, хто займають здорову позицію з ключових питань, які цікавлять сам український народ.

"Треба розуміти, я сам завжди це підкреслюю, що Віктор Медведчук не є проросійським політиком. Я не можу назвати жодних великих його заяв, які б свідчили про те, що він проросійський політик. Медведчук - політик проукраїнський, але він тверезо оцінює обстановку і розуміє, що майбутнє України, гідне майбутнє українського народу можливе, лише якщо вибудовувати нормальні, добросусідські відносини з Росією, тому що ми завжди жили в одному культурному просторі, і було б дикістю його розривати", — вказує парламентар.

На думку Дмитра Новікова, наші країни досі мають колосальні і поки ще не до кінця розірвані інтеграційні зв'язки.

"Страждатимуть економіки обох країн, якщо ми не будемо це враховувати, не будемо використовувати напрацювання минулих поколінь, які могли б допомогти сформувати економічні стимули для розвитку наших економік на тлі дуже складного процесу у світі", — зазначає він.

Як нагадує депутат, з одного боку, є економічна криза. Але є й держави, які динамічно розвиваються та йдуть вперед, і  темпи їх зростання великі. "І залишитися на узбіччі, бути відкинутими в минуле або позаминуле століття зовсім не хотілося б. Але домогтися цього можна, тільки якщо і Росія, і Україна будуть забезпечувати економічну інтеграцію, а не руйнувати зв'язки. Це правильно і відповідає інтересам українського народу. Але влада в Києві реалізує інші проекти, інші плани, які пов'язані не з інтересами українців, а з інтересами глобальної політичної еліти, яка конструює світ "під себе", — підкреслює Дмитро Новіков.

За оцінкою парламентаря, вказана ним політична еліта має свій сценарій для України, тому вони хотіли б перетворити цю країну на плацдарм для реалізації антиросійських планів.

"Медведчук - людина, яка розуміє інтереси українського народу, яка не соромиться говорити про проблеми. Але ніхто не скасовував політичної боротьби, ніхто, на жаль, не скасовував таких речей, як кліше, як міфотворчість, як таврування своїх опонентів. І опоненти Медведчука сьогодні цим активно займаються, перевівши свої дії у псевдоправову площину", - вважає парламентар.