Новини » Політика Читать эту новость на русском

Денісова повідомила про оновлене рішення Європейського суду з прав людини щодо Саакашвілі

Людмила Денісова Фото з відкритих джерел

Суд доручив грузинському уряду дотримуватися порад багатопрофільних лікарів спеціалізованої комісії для оцінки надання медичних послуг екс-президенту Грузії

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова привітала ухвалення Європейським судом з прав людини оновленого тимчасового заходу, яким ЄСПЛ доручив грузинському уряду дотримуватися порад багатопрофільних лікарів спеціалізованої комісії для оцінки надання медичних послуг Міхеілу Саакашвілі. Про це омбудсмен написала у своєму Telegram-каналі.

За її словами, у висновку 17 листопада 2021 року комісія констатувала, що Саакашвілі має бути негайно переведений для належного лікування до відділення інтенсивної терапії мультифункціонального стаціонару, умовам якого не відповідає медзаклад в’язниці № 18.

Новини за темою: Лікарі заявляють про покращення стану здоров'я Саакашвілі у військовому госпіталі

При цьому ЄСПЛ акцентував увагу, що виконання цього, а також тимчасового заходу, визначеного суду від 10 листопада цього року, щодо обов’язку грузинської влади забезпечити необхідне лікування, догляд та безпеку Саакашвілі на період відновлення після голодування є безумовним.

"Також Суд вказує на необхідність складення плану лікування для його одужання. Сподіваюсь, що грузинська влада виконає рішення Європейського суду з прав людини", - наголосила омбудсмен.

Нагадаємо, у вівторок, 16 листопада, уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що у Грузії їй не дозволили відвідати ув'язненого екс-президента країни Міхеіла Саакашвілі.