Делегація України відмовилася проводити переговори у ТКГ. Причина

Денис Казанський Фото з відкритих джерел

Делегація вимагає виключити з переговорного процесу засуджену представницю ОРДО Майю Пирогову

Українська делегація відновить проведення переговорів у ТКГ щодо врегулювання ситуації після того, як з процесу виключать представницю самопроголошеної "ДНР" Майю Пирогову. Про це повідомив член делегації України Денис Казанський в ефірі телеканалу "НАШ".

Наразі переговорний процес заблокований. 

"Він дійсно заблокований, і справа дійсно в тій громадянці, про яку ви кажете (Майа Пирогова - ред.). Вона засуджена за кількома статтями. Вона засуджена перший раз ще задовго до війни у середині 2000-х років. Там економічні злочини, шахрайство. Вона сиділа у СІЗО. Потім вона ще раз була засуджена після 2014 року фактично за тероризм - це політична складова її діяльності", - зазначив він. 

Новини за темою: Спецпредставник ОБСЄ в Україні виходить із переговорів ТКГ, - ЗМІ

Казанський наголосив, що Україна не буде вести переговори, поки представниця самопроголошеної республіки буде у складі переговорного процесу. 

"Її приводять заради провокацій. Наша позиція дуже проста: ми кажемо, що переговори будуть продовжуватись, коли перестануть її приводити", - додав Казанський. 

Водночас спеціальний представник глави ОБСЄ в Україні Хайді Грау закликала не блокувати політичну підгрупу. 

Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський закликав Тристоронню контактну групу відновити повноцінну роботу для врегулювання ситуації на Донбасі.