Зеленський нічим не відрізняється від тирана, а процесс над Медведчуком є політичним, - Журавський

Доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський Фото з відкритих джерел

Процес над народним депутатом України, головою політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктором Медведчуком є політичним, а дії президента України Володимира Зеленського нічим не відрізняються від дій тиранів. Про це в ефірі ток-шоу "Український формат" на телеканалі "Перший Незалежний" заявив доктор юридичних наук, академік Віталій Журавський.

Гість студії, коментуючи перебіг справи проти народного депутата України, голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука, зауважив, що напередодні переглянув фільм "Шляхи тиранів", в якому є характеристики всіх тиранів XX століття. Зокрема, тирани закривають "неугодні" ЗМІ, тиснуть на суд та на опозиціонерів, сказав Віталій Журавський. Він нагадав, що без суду і слідства в Україні було закрито три телеканали "112 Україна", NewsOne і ZIK.

"Що тирани далі роблять? "Наїжджають" на судову гілку влади, щоб вона не працювала по закону. Зеленський заявляє, це його слова: "Я заблокував роботу КСУ". Якщо КСУ не працює, отже, інститут цей важливий не працює, не можна оскаржити будь-який незаконний закон, постанову уряду, указ президента. Більше того, що робить далі тиран? Позбавляє суддів мантії. Будь ласка, Тупицького, голову КСУ, позбавили статусу голови суду, хоча його обирали судді і ніхто його не переобирав, на три роки, шляхом таємного голосування. Касмініна, суддю КСУ, також він взяв і звільнив, а за законом, той орган, який його призначає на 9 років - чи ВРУ, чи президент, чи з'їзд суддів, - не може відкликати. Так закон написаний. Далі тиран що робить? Тиран кидає у тюрму лідера опозиції. Це все робить тиран. Ну, чим Зеленський відрізняється від тирана?! Нічим. Тому цей процес (над Медведчуком - ред.) є політичним", - наголосив Віталій Журавський.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, щодо телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, що спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування щодо нього домашнього арешту.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 55 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.