Чередниченко: Прокурори умисно порушують законодавство і права сторони захисту у справі Медведчука

Тільки "Опозиційна платформа - За життя" гідно вшанувала 80-ту річницю початку Великої Вітчизняної Війни 112.ua

Прокурори умисно порушили термін звернення до слідчого судді під час подання клопотання про продовження терміну запобіжного заходу для голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявила адвокат Людмила Чередниченко.

З її слівами, закон встановлює чіткий термін, протягом якого прокурор повинен звернутися з клопотанням. Це необхідно для того, щоб не обмежувати захист у часі для належної підготовки своєї правої позиції та не обмежувати слідчого суддю в ознайомленні з матеріалами та прийнятті законного та обґрунтованого рішення.

"Маніпуляції з терміном дуже специфічні. Чому прокурор, маючи термін, звернувся пізніше? У Печерському районному суді існує графік чергувань слідчих суддів у робочі дні. Тільки за певним графіком слідчі судді розглядають всі клопотання органів досудового слідства, які надійшли в певний день. Знаючи, що в конкретний день чергуватимуть зручні для сторони обвинувачення слідчі судді, прокурори можуть обрати цей день, щоб звернутися з відповідним клопотанням, і легко проігнорувати терміни, які встановлені кримінально-процесуальним законодавством", - пояснила Чередниченко.

Вона підкреслила, що це порушення прав сторони захисту та процедури, встановленої кримінально-процесуальним законодавством.

"ЄСПЛ чітко говорить: національні суди, дотримуйтесь процедури, щоб права підзахисних на порушували, бо підзахисні вразливі передусім. Але в Україні, враховуючи зростання з року в рік кількості звернень громадян до ЄСПЛ, процедура здебільшого не дотримується. Особливо у справах, які дуже цікаві суспільству, неординарні", - зазначила адвокат.

Представник сторони захисту підкреслила, що проблема прокуратури не у відсутності професіоналізму, а в умисних діях і маніпуляціях.

"Вони чудово усвідомлюють і розуміють, що, навіщо і з якою метою це роблять. Тому умисний пропуск термінів щодо звернення з клопотанням про продовження запобіжного заходу Віктору Медведчуку - це зовсім не непрофесіоналізм. Це чіткий умисел, який спрямований на ручне управління процесом прийняття рішення, потрібного стороні обвинувачення", - впевнена Чередниченко.

Нагадаємо, журналіст Володимир Бойко заявив, що перший заступник генерального прокурора Роман Говда порушив закон, не подавши вчасно клопотання про продовження запобіжного заходу у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука.