Чередниченко про справу Медведчука: За два місяці досудового розслідування ми не почули жодних нових доказів

Перший Незалежний

За два місяці досудового розслідування у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука не з'явилося жодних нових доказів. Про це заявила адвокат нардепа Лариса Чередниченко в ефірі "Першого Незалежного".

"Ви знаєте, не тільки ви не почули чогось нового через два місяці. Захист і юристи теж не почули нічого нового. Хоча я це говорила і я повторю, досудове розслідування - це динамічний процес. Для чого воно проводиться? Для збору доказів. Не може бути одних і тих же доказів в травні і в липні. Ось вже закінчується липень, ми скоро в серпень увійдемо", - зазначила вона.

Чередниченко також прокоментувала діяльність Медведчука і можливі зачіпки у справі.

"Що стосується діяльності Віктора Медведчука і можливих зачіпок. Так, давайте повернемося на рік тому, злив так званих плівок "Труби", розмова в кабінеті двох чоловічих голосів, схожих на Баканова і на Трубу. Що вони обговорювали? Вони обговорювали, що Володимиру Олександровичу до його відома було доведено, що потрібно знайти залізний епізод, один який-небудь залізний щодо Медведчука, щоб інспірувати його переслідування. Що в результаті сталося через там 8-9 місяців? СБУ порахувала, що вона знайшла такий залізобетонний епізод, державна зрада плюс порушення звичаїв ведення війни. Абсолютно мирну людину намагаються притягнути до кримінальної відповідальності за військовий злочин. Бо в Женевській конвенції чітко зазначено: порушення звичаїв ведення війни - це військовий злочин", – розповіла вона.

За її словами, були обрані такі склади злочину, у яких є невизначена дефініція, і в одному, і в другому.

"А це дає дуже великі рамки, дуже великі допуски для дискреції влади, що влада розуміє під поняттями "державна зрада", що влада розуміє під поняттями "національна цінність". І починається приведення звичайної політичної діяльності політичного лідера, який є одним з найбільших і послідовних опонентів Зеленського, кваліфікація його звичайної, нормальної політичної діяльності як злочинів. Тому і здійснюється збір доказів", - підкреслила адвокат.

Нагадаємо, 20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.