Чехія вимагатиме від РФ компенсації за наслідки вибухів на складах з боєприпасами у Врбетіцах

Фокус

Держава може подати заявку на компенсацію протягом декількох тижнів або місяців

Міністр фінансів Чехії Алена Шиллерова заявила, що держава вимагатиме від Російської Федерації не менше одного мільярда крон (близько 48 млн долларів) в якості компенсації за наслідки вибухів на складах з боєприпасами у Врбетіцах. Про це з посиланням на Ceska televize повідомляє "Європейська правда".

"Найбільш життєздатний шлях, який видається слушним, - це міжнародна компенсація відповідно до міжнародного права, тому що, якщо ми підемо шляхом, наприклад, компенсації за шкоду в кримінальному судочинстві, це займе дуже багато часу", - сказала Шиллерова.

Вона зазначила, що мільярд, підрахований Мінфіном, ймовірно, ще не остаточна сума, адже додаткові запити можуть надходити з постраждалого регіону.

"Ми говоримо про те, як ми будемо визначати ці вимоги", - сказав губернатор Злінського краю Радим Холіш, до якого входять Врбетиці.

Він зазначив, що буде розглянуто психологічний збиток або компенсація за неможливість використання майна та збитків, завданих йому. 

За даними МЗС Чехії, держава може подати заявку на компенсацію протягом декількох тижнів або місяців.

Нагадаємо, за даними розслідування групи Bellingcat і чеського видання Respekt вибухи на складах зброї в 2014 році у Чехії готували щонайменше шість співробітників ГРУ РФ.