Частина членів РНБО не підтримала рішення про санкції проти 19 компаній

Засідання РНБО Офіс президента України

Венедіктова, Аваков, Резніков і Разумков не голосували за прийняття рішення

На засіданні РНБО, що відбулося 19 березня, частина її членів не підтримали рішення по санкціях проти 19 компаній, які володіють ліцензіями у сфері користування надрами. Про це повідомило видання "Страна".

Посилаючись на власні джерела, видання повідомляє, що не голосувало відразу чотири людини - глава МВС Аваков, генпрокурор Венедіктова, віце-прем'єр Резніков і спікер Разумков.

"Найбільшу полеміку вели Резніков і Венедіктова. Полеміка здебільшого стосувалася обґрунтованості накладення подібних санкцій. Ставили питання - хто є бенефіціарами цих компаній. Якщо це росіяни або особи, пов'язані з підтримкою тероризму, то потрібно вводити санкції проти цих фізичних осіб, що автоматично означатиме і санкції проти їхніх компаній", - йдеться у повідомленні.

"В цілому зріє розуміння, що РНБО не може підміняти собою суд і бездоказово вводити санкції. Фактично мова вже йде про позасудовий переділ власності. Так можна дуже далеко зайти", - повідомляє джерело видання.

Також зазначається, частина компаній, які потрапили під санкції, пов'язані з бізнесменом Павлом Фуксом (хоча, за інформацією видання "Страна", він це заперечує).

Нагадаємо, 19 березня Рада національної безпеки і оборони України ввела санкції проти 19 компаній у сфері надрокористування.

Також відзначимо, що голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук, коментуючи рішення РНБО, що передбачає санкції проти нього і його дружини Оксани Марченко, заявив, що влада пішла шляхом встановлення диктатури та узурпації влади, прагнучи розправитися із законно обраною українським народом парламентською опозицією.