Чаплига: Медведчук рано чи пізно закриє тему Зеленського жорстко, боляче і назавжди

Михайло Чаплига

ua-rating

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук рано чи пізно відповість на політичне переслідування з боку президента Володимира Зеленського - жорстко, боляче і назавжди. Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив політичний експерт Михайло Чаплига.

"Звичайно ж, Медведчук "закриє" тему Зе... через рік, десять... 20 років... Закриє жорстко, боляче і назавжди. Так прийнято в "поняттях". Якщо ти вдарив "легенду" не по чину при всіх, то або "легенда" "закриє" твоє питання... або помре без честі", - зазначив він.

При цьому Чапліга підкреслив, що на Зеленського він би "взагалі ставок не робив".

"Занадто багатьох "легенд" він принизив. Не переміг, а саме принизив. Звичайно ж, можна, зібравши гопоту, вийти на район, зустріти "легенду" і на очах у здивованих пасажирів на нічній зупинці принизити "легенду". Можна... Можна потім в інсті хизуватися фотками своєї "перемоги". Можна навіть писати про велику честь, надану "приниженим"... Все можна... Але розуміючи, що сталося з Аваковим, Фуксом, Медведчуком... Я ставлю свічку Зе... Із ним все ясно. Але також мені все ясно і з "легендами". Вони помстяться... Але тепер це їхні "особисті" розбірки", - пояснив він.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZІК.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 55 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.