Бурміч: Зеленський ще два роки тому розповідав про переслідування, яке зараз здійснюється проти Медведчука і опозиції

ОПЗЖ

Зеленський ще на старті свого терміну заявив про переслідування, під яким сьогодні опинилися багато опозиційних політиків

Президент України Володимир Зеленський ще на старті свого терміну, два роки тому, заявив про переслідування, під яким сьогодні опинилися голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та інші опозиційні політики.

Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" заявив народний депутат від ОПЗЖ Анатолій Бурміч.

За його словами, переслідування Медведчука і опозиції планувалося ще до президента Зеленського. У свою чергу нова влада вирішила продовжити тиск, тому ще до введення санкцій і порушення кримінального провадження проти Медведчука заявила про "гучну справу".

"Зеленський ще два роки тому розповідав про переслідування, яке зараз здійснюється проти Медведчука і опозиції. Це говорить про те, що цей план народжувався ще при тій владі, яка з Революції Гідності зробила держпереворот", - зазначив політик.

Нардеп упевнений, що чинна влада побачила силу, яка "може показати правду, припинити конфлікт і зламати плани політиків щодо руйнування і захоплення України".

При цьому Бурміч упевнений, що розслідування, яке веде СБУ, є незаконним, а докази не можна використовувати у справі.

"Це створена група, де розподілені ролі, починаючи від експертів, слідчих, суддів, які всі у своїй частині порушували закон. Вони напрацювали собі на роки в'язниці", - підкреслив парламентарій.

Нагадаємо, Київський апеляційний суд переніс розгляд апеляції, яку подали адвокати голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука про скасування продовження домашнього арешту, на 30 липня.

9 липня Печерський райсуд Києва продовжив термін домашнього арешту Віктору Медведчуку до 7 вересня. Коментуючи дане рішення суду, Віктор Медведчук підкреслив, що воно є незаконним і, безумовно, буде оскаржено.

Раніше народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін заявляв, що суд незаконно прийняв рішення про продовження строків слідства у справі Віктора Медведчука на 6 місяців.

Також нагадаємо, що 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 55 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.