Болгарія висилає російських дипломатів через підозри у шпигунстві

Ілюстративне зображення Фото з відкритих джерел

Прокуратура Болгарії повідомила, що двоє російських дипломатів вели розвідувальну діяльність, несумісну з дипломатичним статусом

МЗС Болгарії оголосило двох дипломатів з Росії персонами нон ґрата і дало їм 72 години на те, щоб покинути країну. Про це повідомляє bTV з посиланням на заяву болгарського МЗС.

Прокуратура Болгарії повідомила, що двоє російських дипломатів вели розвідувальну діяльність, несумісну з дипломатичним статусом.

У посольстві Росії в Софії назвали рішення болгарської влади "черговим безпідставним демаршем" і заявили, що це "не сприятиме подальшому вибудовуванню конструктивного російсько-болгарського діалогу".

Відомо, що 19 березня, в Болагрії затримали двох представників військової розвідки, яких підозрюють у шпигунстві на користь росіян. Слідство вважає, що зловмисники вербували людей, які володіли даними стосовно ЄС і НАТО. При цьому очільником шпигунів вважають екс-високопосадовця болгарської військової розвідки. В організації була й дружина одного із затриманих - громадянка Болгарії та РФ.

Раніше повідомлялося, що у Великій Британії вислали трьох китайських шпигунів, які працювали журналістами. Зазначається, що троє китайців, які представилися журналістами, виявилися співробітниками Міністерства державної безпеки Китаю.